Keskustele vankiloista ja vankeinhoidosta.

Keskustele vankiloista ja vankeinhoidosta.

Siinä se lyhykäisyydessään....
3589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

häiriköit,jos ei ole mitään asiaa!

Äänestä

Vankeinhoitoon tulisi saada muutos tuomioiden alas tuloon niin että tyyppi jolla on pikkutuomioita tulossa alati niin ne tulisi ottaa yhdellä kertaa käsittelyyn jotta ei tulisi sillasta luppo aikaa jona vaan odottaa koska tulee uusi tuomio ja sitä sitä odotellessa tekee lisää rikoksia joiden tuomioita taas saa odotella joku pari vuotta.. Kestää todellakin niin kauan ennen kuin tulee kutsu käräjäoikeuteen. (tiedoksi vain niille jotka eivät käsitä sitä miksi joidenkin kierteessä olevien on vaikeaa vaihtaa suuntaa elämällään) Koska et pysty suunnittelemaan edes koulutusta koska joudut tod näk jättämään kaikki kesken kun joudut kalterien taakse. Joten mitä muutakaan sitä puuhailis kuin treffailis kavereita ja jatkaisi samaa puuhaa kun ei voi tehdä just mitään muutakaan. Kaikki tuomiot alas vaan heti ja istuu ne pois ja sen jälkeen on puhdas pöytä joten on mahdollisuus jos todella haluaa niin opiskella ja alkaa keksimään muuta kuin tekemistä kuin tuomioiden hankkiminen

Sanon minä ;))

Äänestä
  • Vakeinhoidossa ei ole mitään puhumista, koska vankeinhoito on loputonta istumista yksinkertaisten vankien ja vartijoiden suorittamana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskustele vankiloista ja v... kirjoitti:

Keskustele vankiloista ja vankeinhoidosta.

Siinä se lyhykäisyydessään....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu