Mikä mättää

Mistähän on kysymys, kun lähes aina saitti ilmoittaa, että käyttämäni nimimerkki on jo käytössä ja joudun muuttamaan sitä. Siksi olen ryhtynyt käyttämään noita numeroita lisänä. Niitähän riittää. Todellisuudessa rekisteröityjä nimimerkkejä on hyvin vähän.
1498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

näkeekö jostain suomi24:n sivuilta, mitä rekisteröityjä nimimerkkejä on varattu ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laituri 4,29 kirjoitti:

Mistähän on kysymys, kun lähes aina saitti ilmoittaa, että käyttämäni nimimerkki on jo käytössä ja joudun muuttamaan sitä. Siksi olen ryhtynyt käyttämään noita numeroita lisänä. Niitähän riittää. Todellisuudessa rekisteröityjä nimimerkkejä on hyvin vähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu