TT18

Jess, pääsin "korkkaamaan" tämän viestiketjun =)
Ilta meni vissyn voimin. Ja nyt on jo yli puolen välin tämä kuukausi. Hienosti menee, mutta menköön ))
5356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Joka nuorena juo ja laulelee, se vanhana voivottelee."

Eipä taas tuo sääkään mieltä ylennä, voi voi...
Pakko tässä on vaan ottaa itseään niskasta kiinni ja suunnata iltapäivällä töihin. Mitähän kivaa sitä tekisi lauantaina, kun on vapaata?

Pubit ei ainakaan kiinnosta, loppukuu on sillä vissy-linjalla!

Äänestä
  • TT jatkuu!
    Suosittelisin kuntoilua tavalla tai toisella.
    Itellä oli viime pe. kovat kiusaukset ja lähdinpä sit siivoilun jälkeen vielä lenkille! (sic!)
    Tuntu et johonki oli se (ylimääränen??) energia purettava.
    Mulle ainaki toimi.

    Ens viikolla alkaa taas työt ja se on aina semmonen tiukka paikka ton röökin lopettamisen kannalta. Noh, onhan täs jo niin paljon savutonta takana, et en taida niin roskahommaa itelle tehdä, että repsahtaisin.

    Äänestä

  • ...pubit ei. On se jännä, että miksi sinne ei todellakaan viitsi mennä istumaan vissylasi nenän edessä. Lauantaille on kyllä hommia, ettei siitä ole pulaa, mutta monesti sitä on tullu iltasella piipahdettua yhdellä-kahdella tuopillisella, mutta saapi siis nekin piipahdukset olla, toistaiseksi.
    Hyvää sateista tammikuun päivää =)

    Äänestä

  • january07 kirjoitti:

    ...pubit ei. On se jännä, että miksi sinne ei todellakaan viitsi mennä istumaan vissylasi nenän edessä. Lauantaille on kyllä hommia, ettei siitä ole pulaa, mutta monesti sitä on tullu iltasella piipahdettua yhdellä-kahdella tuopillisella, mutta saapi siis nekin piipahdukset olla, toistaiseksi.
    Hyvää sateista tammikuun päivää =)

    Od dii kaamee olo, ku toi tauti iski, diisk diisk. Duunis en oo ollu eilen enkä tänää, petiin takas ja kuumaa juotskuu. Diisk, diids.
    Toivottavast ei muihi tartu

    Äänestä

Kirkkaita kuluu vain kerran-pari viikossa ja kiljukin käy niin hitaasti että vasta toinen saavillinen saatu dokattua. >:(

Toisaalta kohtalaisesti on vähennyt kun vertaa loppuvuoteen. Kaitpa tämä tästä, onneksi on hommia niin pitää olla selvillä ihan senkin takia että saa jotain laskutusta aikaiseksi.

Pöh.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


january07 kirjoitti:

Jess, pääsin "korkkaamaan" tämän viestiketjun =)
Ilta meni vissyn voimin. Ja nyt on jo yli puolen välin tämä kuukausi. Hienosti menee, mutta menköön ))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu