Meinasi hassuun Ali G -kostyymiin pukeutunutta pikku-hauskaa mediaprinssiä ruveta itkettämään, kun isot pojat olivat vähän ilkeitä. Hah!
Harmi että vakionaamat olivat armollisia ja antoivat Hyppösen kertoa rauhassa sen viimeisen tehtävä-selityksen. Sai poju lähteä jokseenkin selkä suorassa studiosta...
Harmi että vakionaamat olivat armollisia ja antoivat Hyppösen kertoa rauhassa sen viimeisen tehtävä-selityksen. Sai poju lähteä jokseenkin selkä suorassa studiosta...
Vastaukset 13
Vanhimmat
vaikeeta se on runoilija kiurjoilija seppoja voittaa tarinoinnissa. Hyppönehän on vain toimittajan raasu. Turha sellainen
Ajattele nyt. On siinä vaivaa nähty ja sitten vaan hattuillaan. Vika oli vain siinä, että jos ei ole mitään omaa ideaa, niin ei kannata tuollaisten mediakonkareiden seurassa yrittää olla kansainvälinen.
*viekää se Henkka saareen ja pitäkää siellä*
"Mies"luulee olevansa kovinkin tärkee media persoona,mutta ois pysyny äänenä aalloilla.Mitäs me paskalla kun ei oo niitä rattaitakaan.
"Mies"luulee olevansa kovinkin tärkee media persoona,mutta ois pysyny äänenä aalloilla.Mitäs me paskalla kun ei oo niitä rattaitakaan.
"Mies" luulee aikas paljon ittestään.Olis nyt vaan pysyny äänenä ja kasvottomana.Ei me paskaa tarvita pellottomat ihmiset.
Taas vietiin hyppösen Henkkaa uutisvuodossa kuin mätää kukkoa. Oli hauska ruveta katsomaan uutisvuotoa kun näki että vieraana on jo toisen kerran Henkka Hyppönen jo insetistä arvasi että Henkka tulee olemaan Tommin puolella ja Tervon hampaissa. Tervo pistää Henkalle aina niittiä kun Henkka raasu yrittää olla niin pätevää niin pätevää. Edellisen kerran Henkalle kuittailtiin että miksi se on töhrinyt kätensä ja Henkka yritti laittaa vastaan mutta vasta kuittailusta tuli todella säälittävää. OLISI KERRAN KUUKAUDESSA HENKKA HYPPÖNEN UUTISVUODON VIERAANA NIIN KATSOJALUVUT ENTISESTÄÄ NOUSISIVAT, KOSKA VAHINGON ILO ON SE PARAS ILO.
Henkka on tehny kun niin kovasti mollaatte pikkusta, kertokaa mullekkin, ei tullu katottuu ohjelmaa.
Musta Henkka on lutunen voisin mennä kainaloon.
Mikä nautinto!
Henkka Hyppönen on tosi hyvä tyyppi ja hauska,mut te jotka mollaatte,menkääs itse Uutisvuotoon vieraaks...vois tulla paskat housuun tollasille älykääpiöille siellä FIKSUJEN ihmisten seurassa!
Fiksut ihmiset kestävät kyllä pienen vittuilun ja osaavat nauraa itselleen. Hyppönen sen sijaan otti lapsellisesti nokkiinsa. Eli se siitä..
Hävettää sen henkan puolesta, kun se ei osaa nauraa itselleen, ei osaa ottaa rennosti.
Kuka muistaa kun hän hyppönen&enbuske-experiencessä aikoinaan herneenpalkokasvit nenässään soitti jollekin IS-toimittajalle, joka oli kirjoittanut hänestä jotain että "siinäpä hintelä kaveri" tms. ja se ressukka soitti sinne suorassa lähetyksessä kertoakseen paljonko penkistä nousee, jne.
Hävetti silloin sen puolesta ja hävettää edelleen. Tosikko stressaaja, ei sovi televisioon. Olisi pysynyt radiossa, ihan mukava ääni sillä silloin oli. Toisaalta, nyt kun sen yhdistää tuohon naamaan ja olemukseen, ei sitä siedä enää radioaalloillakaan kuunnella.
Näin naisena täytyy sanoa sentään jotain hyvääkin: sehän on ihan suhteellisen komea kaveri kuitenkin.. vaikkei pelkkä ulkomuoto valitettavasti pidemmän päälle riitä. Mutta kyllähän sitä panis ;)
Jokaisen kannattaisi osata nauraa myös itselleen. Henkka-parka ei tätä ole vielä oppinut.
Henkka kun ei osaa hoitaa tommosia tyylillä.Tommosissa tilanteessa pitäisi vaan nauraa itselleen ja vaikka heittää pari tsoukkia perään itsestään.Joku Conan o`Brieni on helvetin hyvä juuri tommosissa tilanteissa.Mutta kaikkihan ei pysty tietenkään siihen.