Kaksosnaisen luonne..

Millainen??

Miten on onko kaksosnainenkin pettäjä ja ovela valehtelija ? Jos hän on kovin mustasukkainen luonteeltaan, tarkoittaako sitä, et epäilee toisen tekevän samaa kuin itse ? Seurustelin tälläisen kanssa jonkinaikaa. Epäili minun flirttailevan toisten kanssa, epäili et petän heti, kun tilaisuus. Luuli etten pidä hänestä tarpeeksi. Mitään aihetta en antanut ja näytin hänelle pitämiseni, ehkä liikakin.
Hänelle itselleen kyllä tuli jos jonkinlaisia puheluita ja tekstareita. Puhelut hän meni aina keskustelemaan toiseen huoneeseen, jos olin paikalla. Käyttäytyi muutenkin kuin kaksonen. Välillä kuin aurinko ja hetkenpäästä aivan toista.
Suutui herkästi, arvosteli, epäili yms. Aivan mahdoton ihminen ymmärtää. Siihen kai seurustelumme loppuikin. Jälkeenpäin sain tietää hänen tavanneen muitakin. Eli onko kaksosnainenkin
samanlainen kuin kaksosmieskin ?

12

4069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itse kaksosnainen

      Niin, ihan samanlainen kiero korkkiruuvi on kaksosnainen kuin mieskin.
      Ehkä se on just sitä että epäilee sinua siitä mitä itse tekee.
      Mutta toisaalta ehkä ei. Olen itse kaksonen ja tässä parin viimevuoden aika olen huomannut sellaisen piirteen että olen todella mustasukkainen. Rakastuin päätäpahkaa kaksosmieheen ja oli ihan kauheeta katsella miten hän nautti muiden naisten seurasta. Mies on flirtti ja ei välttämättä siinä muuta ollutkaan mutta sepä ei miellyttänyt minua ja herra parka joutui tekemään tosi paljon töitä sen eteen että tunsin olevani haluttu, rakastettu. tässä suhteessa olin 150% uskollinen!
      Aivan mahdoton olen minäkin, elämäni rakkaus kerran sanoikin että minun kanssa ei pysty elämään järki päässä.
      Ja meidän juttu kaatui juuri tuohon minun mustasukkaisuuteen ja epäilyyn. Vaikka syytä oikeesti kyllä olikin. Olin vain yksi pillupiiriläinen. Paljon kyllä opin tuolta mieheltä.

    • Te69

      Ei kai kaikki voi olla sellaisia vaik kaksosia olisivatkin. Itse olen kaksosnainen mutta en taatusti petä miestäni jos sellaisen kanssa olen ollut! Saatan olla energinen, meneväinen, seurallinen ja eläväinen mutta ehdottomasti luotettava.
      Hänellä oli ehkä itseluottamuksessaan sanomista jos ei luotanut sinuun jos olit luotettava. Itse menen toiseen huoneeseen puhelimeen etten häiritse tv;n katselua tai en ole tottunut löpisemään muiden kuullen. Vaikka mitään salaisuuksia olisikaan.

    • pitänee paikkansa

      Samantyyppisii kokemuksii paristakin kesäkuun tyttösestä. Ei riittäny et olis olleet epäileväisii ja mustiksii, oli viel katteellisii kaikesta mitä miul on. Jopa palkastaki ja ei mistää oikee koskaa tyytyväisii, jatkuva narina päällä.

      • Meitä on moneksi

        tämä kaksostyttö ei ole kyllä pettävää lajia, en ole koskaan pettänyt ketään miesystävääni. Uskollisuus on minusta itsestään selvää jos kerran ollaan parisuhteessa. Mustasukkainen olen siihen saakka kun tiedän varmasti miehen tunteet.

        En myöskään ole kateellinen, koska jokaisellahan on omat huonot ja hyvät asiansa. Miksi kadehtisin ketään, enhän tiedä mitkä ovat hänen ongelmansa,niitähän on kaikilla.


      • Te69

        Mielestäni nuo ominaisuudet löytyy kaikista riippumatta merkeistä, jos ovat löytyäkseen.
        Kai epäilyjä herää jos toinen syytä antaa ja mustasukkaiseksi voi tulla jokainen jos provosoidaan.. luulisin ainakin. Jos on luottamuksen arvoinen niin miksi suotta vaivata itseään epäilyillä.
        Kaikki eivät ole kateellisia toisen omasta jos oma elämä on kohdallaan tai tilanteensa ja varallisuutensa on hyväksynyt.


      • Nicko

        Onkohan niin että ihmisen käyttätymiseen on muitakin tekijöitä kuin horoskooppimerkki? Itse olen kaksosnainen ja elänyt vuosikymmeniä saman miehen kanssa olematta kertaakaan uskoton. Flirttailen mielelläni, se antaa elämälle vähän jännitystä ja ihmiselle itsetuntoa huomaavansa olevan haluttu, mutta tähän se sitten jää. Että asia menisi sen pidemälle tarvitsen aikaa varmistua miehen tunteistä, ja omistanikin, ennen kun rynnin peittojen alle. Puhelimessa en lärpättele muitten kuullen vaan menen sivuun, ei sillä että puhuisin salaisuuksia vaan sillä että uskon ettei puheluni muita kiinnosta.


    • Jessica1

      Hän on todennäköisesti hyvännäköinen, mutta saavuttaaksesi hänen suosionsa sinun ei kannata haaskata sanojasi ylistääksesi hänen kauneuttaan, sillä hän arvostaa aivan eri asioita. Ettet putoaisi kuin eno veneestä Kaksosnaisen kovassa vauhdissa sinun tulee ymmärtää hänen kahtiajakautunutta luonnettaan.Jos olet taipuvainen mustasukkaisuuteen, saat varmasti sanoa ennemmin tai myöhemmin hyvästit Kaksosnaisellesi, sillä hän ei voi elää suljetussa tilassa. Jos pystyt pakottamaan hänet paikoilleen, voit hankkia korvatulpat, sillä hän kyllä osaa valita sanansa niin, että menetät lopulta hermosi. Anna suosiolla tilaa tälle ilmaelementin edustajalle ja hän jakaa kanssasi kaikki ne hedelmät, joita hän universumin sanansaattajana tulee keräämään. ja sitten tunnen kaksosnaisia jotka oikeasti itse pettävät ja ovat todella mustasukkaisia...mutta luultavasti hänellä itsellään on ollut muita ja pettänyt sinua niin koko ajan silloinkin syyttänyt sinua. Eikös se ole niin kuka itse pettää hän toista syyttää...

    • ihka aito helmi

      Tottakai! Mikään ei ole niin ihanaa kuin flirttailla monen miehen kanssa ja tahtomattani petän sekä valehtelen. Mutta minua ei saa pettää tai kosto on armoton. Kauheeta myöntää mutta näin se vain on. Minkäs teet jos kaksosnainen rakastaa niin paljon ja on niin avoin, ettei raski sanoa miehille ei.

      Voisipa suomessakin mennä naimisiin monen miehen kanssa, minulla olisi haaremi ja joka yö saisi valita seksikumppanin, sillä sitä kaksonen rakastaa ylikaiken. Kokoajan mielessä ja vesi kielessä.

      • friidu

        Hienoa että on joku rehellinen ja kertoo mistä pitää. Mulla on kanssa suuri hupi "iskeä" miehiä ja kun ne on sulaa vahaa, niin pois vaan.
        Mutta jos mä rakastun, niin sitten ei ole muutakuin se yksi, niin kauan kuin se toimii ja sitten mies kiertoon vaan


      • lissu
        friidu kirjoitti:

        Hienoa että on joku rehellinen ja kertoo mistä pitää. Mulla on kanssa suuri hupi "iskeä" miehiä ja kun ne on sulaa vahaa, niin pois vaan.
        Mutta jos mä rakastun, niin sitten ei ole muutakuin se yksi, niin kauan kuin se toimii ja sitten mies kiertoon vaan

        näin meni aina viimeisimpään suhteeseen ennen kauheata skorppionia nyt olen toipumassa minä olen leikitellyt ennen tätä toisten tunteilla enkä piitannut pätkääkään nyt kolahta tosi lujaa omaan nilkkaan


    • on ristiriitainen

      persoona,koska hänen on itse niin helppo saada seuraa.Tästä johtuu,että hänen on vaikea luottaa muihin,koska luulee,että muilla on samaten.Kaksoset ovat niin monipuolisia,että päätösten teko on aivan kauhean vaikeaa.Kaksonen on jotenkin täydellisyyden tavoittelija parisuhteessa ja siksi sen täytyisi tarjota kaksoselle,sekä vapautta että turvallisuutta.Kaksosen kanssa ei koskaan ikävysty jos tämä merkki saa toteuttaa itseään.Tukahdetettu kaksonen on aivan hirveän oikukas ja arvaamaton pakkaus.Olen kaksosnainen:)

      • joku

        Voisitko ajatella tämän naisen olevan ehkä nuori. Tuolloin on vielä tervettä katsoa, riittääkö hän itse toiselle ja päinvastoin, vastaako toinen hänen toiveitaan. Kaksosnainen on uskollinen, kun löytää oikean. Joskus toisen vakuuttelut tykkäämisestä eivät riitä, sillä yhdessäoloon tarvitaan muutakin ja on huomioitava monia asioita. Myös molemminpuolinen hyvänolon tunne on tärkeää. Tai ehkä nainen oli lopettanut juuri entisen suhteen. Joskus entiset voivat soittaa vielä puhelun jälkeenpäin. Se ei silti tarkoita sitä, että naista itseä entinen kiinostaa ja heillä olisi jotakin. Ehkä hän ei halunnut loukata sinua ja puhua sinun kuullen. Olisit ottanut kissan pöydälle, niin asia olisi tullut heti selvitettyä ja olisit tiennyt mitä puheluja hän puhui, jos hän ei itse sitä tehnyt. (Yleensä tekevät). Kun alussa ei tunne vielä toista kovin hyvin, voi tulla väärinkäsityksiä, jos asioista ei puhuta. Tai ehkä nainen oli tullut joskus petetyksi ja oli vielä epävarma. Epävarmuus ei lähde hetkessä. Aito välittäminen, puhuminen, lähellä oleminen, luotettavuus ja kaikki hyvä auttaa. Joka tapauksessa oli syy mikä tahansa, voisitko ajatella, että sen oli tapahduttava, jotta jatkaisit matkaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      321
      8416
    2. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      2695
    3. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      46
      1629
    4. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      175
      1625
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      69
      1497
    6. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      21
      1220
    7. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      62
      1079
    8. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      42
      1075
    9. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      39
      1065
    10. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      991
    Aihe

    Tarvitsemme suostumuksesi tarjotaksemme personoitua palvelua

    Palvelu ja sen kolmannen osapuolen toimittajat (71) keräävät henkilötietoja (esim. IP-osoite tai laitetunniste) käyttäen evästeitä ja muita teknisiä keinoja tietojen tallentamiseen ja lukemiseen laitteellasi tarjotakseen sinulle tarkoituksenmukaisia mainoksia ja parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen.

    Palvelu ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:

    Tarkoitukset

    Tarkkoja sijaintitietoja ja laiteominaisuuksia koskevia tietoja voidaan käyttää.

    Mainonta voidaan yksilöidä profiilin perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä mainontaa varten. Mainonnan suorituskykyä voidaan mitata.

    Sisältö voidaan yksilöidä profiilisi perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä sisältöä varten. Sisällön tehokkuutta voidaan mitata. Raportit voidaan luoda oman ja muiden toiminnan perusteella. Toimintasi tässä palvelussa voi auttaa kehittämään ja parantamaan tuotteita ja palveluita.

    Evästeet, laitteet tai vastaavat verkkotunnisteet (esimerkiksi kirjautumisperusteiset tunnisteet, satunnaisesti määritetyt tunnisteet, verkkopohjaiset tunnisteet) sekä muut tiedot (esimerkiksi selaimen tyyppi ja tiedot, kieli, näytön koko, tuetut tekniikat jne.) voidaan tallentaa laitteellesi tai lukea laitteellasi laitteen tunnistamiseksi joka kerta, kun se muodostaa yhteyden sovellukseen tai verkkosivustoon yhdessä tai useammassa tässä esitetyssä tarkoituksessa.

    Erityisominaisuudet

    Hyväksynnälläsi tarkkaa sijaintiasi (alle 500 metrin säteellä) voidaan käyttää tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksynnälläsi tiettyjä laitettasi koskevia ominaisuuksia saatetaan pyytää ja käyttää erottamaan se muista laitteista (kuten asennetut fontit tai laajennukset, näyttösi resoluutio) tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksymällä sallit tietojesi käsittelyn. Suostumuksesi koskee tätä palvelua, hyväksymättä jättäminen voi vaikuttaa asiakaskokemukseesi. Jotkut teknologiat saattavat perustella tietojen käsittelyä oikeutetulla edulla, voit vastustaa tätä tai muuttaa muita asetuksia klikkaamalla Asetukset linkkiä.

    Tietosuoja