Vastailen vähän tuoreemmalle sivulle...Mulle on tullut n.8kg painoa=( Kai se samat 24kg tulee sit täskin raskaudessa.Ei oo vielä edes puhuttu syn.valmennuksesta mitään!Ei siitä oikeen mitään hyötyä olekkaan.Ainoo juttu että pääsee kurkistaan syn.saliin, jos vaan kaikki salit ei ole sillä hetkellä käytössä.
Leppis
m-n
3181
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
mekin ajateltiin et vois sitä nyt tästä ensimmäisestä lapsesta käydä siel valmennuksessa,se synnytys saliin tutustuminen voi ol kyl ihan ok et tietää sit mitä on tulossa! nyt alkaa olee olo sellanen et taitaa flunssa iskeä=( mut hyviä vointeja sulle,koetahan levätä nyt..
Mä en oikeestaan edes tiedä onko toista jne.odottavalle valmennusta.Siskolla on muutama kuva Porin ks. syn.salista ja mun mielestä näyttää aika...kolkolta,vihreet kaakeliseinät,kaikki laitteet ja vempeleet näkyvillä.En tiedä vaiks olis muuttuneet, kun siskon viimesestä synnytyksestä on kyl jo aikaa yli kolme vuotta.
Minkä hintasia vaunuja siellä muksumasssissa oli tai minkä hintaset ne on jotka sä aiot ostaa ja minkä merkkiset ne nyt olikaan?
Mua jo välillä ihan sattuu kun tuolla masussa potkitaan niin kovin.
Sulle kans hyviä vointeja ja lepäile ettei tulis mikään hirveä flunssa!
Torstaina neuvolaan...
no niin nyt sitä sit ollaan kipeenä,kurkku kipeä ja pää tuntuu olevan täynnä räkää ja olo on sen mukainen,ei jaksais mitään! ne oli emmaljungat edge duo combi malliset mut eilen ku käytiin siel muksumassissa hakemassa niitä ni ei sit ollutkaan hoitolaukku tullut kuten oli luvattu,joten myyjä käski sit tul myöhemmin hakee,sanottiin sit et se tulee sit kaupan päälle et on sen verran ajomatkaa mut eivät luvanneet joten vaunut jäivät kauppaan=)Mulla on kans tuntuneet potkut alka hyvin,odotan vaan innolla koska isukki tuntee ne... mulla on tiistaina neuvola.joko muuten sun kohdun korkeus on mitattu?mul mitattiin viikolla 17 2 oli 14cm?! et ihan käyrissä