koko metsästys loppuu jos tuommoinen pääsee läpi eduskunnassa
http://www.nukku.net/no/pienase.html
nyt joukolla eu. n diktatuuria vastaan!
http://www.nukku.net/no/pienase.html
nyt joukolla eu. n diktatuuria vastaan!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kielletäänkin. Voidaanhan käyttää ansoja, maakuoppia, seipäitä, rautoja jne.
Metsästettiinhän sitä ennen ruudin keksimistä täyttä päätä. Hyvä idea siirtyä luomumetsästykseen.
"Konferenssi päätettiin ja viimeistään vuonna 2002 on toukokuussa odotettavissa seuraava suuri kokoontuminen saman asian eli globaalin pienaseiden kieltämisen puitteissa."
No, onko ollut uutisia, että pienaseet olisi kielletty? Minä en ole kuullut.
Ei tuommoinen esitys lähde menemään eteenpäin millään, koska se on tosiasia, että siinä tapauksessa, että henkilökohtaiset aseet poistettaisiin, niin rehellisiltä ihmisiltä ne saadan pois, mutta juuri rikollisilta, jotka käyttävät niitä vääriin tarkoituksiin, niitä ei saada loppumaan.
Ainahan maailmassa on tälläisiä floppilööppejä silloin tällöin.
Ja sehän on varma, että vaikka kaikki tuliaseet hävitettäisiin maailmasta, niin murhat ei vähene tippaakaan.
Siis on suorastaan hämmästtyttävä idioottien kokous tuommoinen yleensäkin ja mitä helevettiä suomi on ollu tuhlaamassa veromarkkoja semmoiseen idiotismiin.
Jumalauta sentään sitä pöljyyttä, mitä pyrkyryys teettää!