Johtuuko

asiallisen keskustelun puute Ylivieskan asioista tällä palstalla siitä, että naapurikuntien, lähinnä Haapaveden "hörhöt" sekaantuvat ko. keskustelujen käynnistysyrityksiin.
ps. on Haapavedellä ihan mukavaakin porukkaa. Oli ainakin silloin kun muinoin siellä asuin
4557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

musta on ihan ok ku muualtaki kommentoidaan (jos on asiallisia),,,täälä ei vaan oikeen oo mitää mistä puhuis.

Äänestä
  • Haapaveden hörhö(t) häiriköi vielä enemmän omalla palstallaan!

    Äänestä

  • sillon ei saanu sanoa mitään.
    Aina joku ois hermostunu .

    Äänestä

  • vielä lama-ajassa kirjoitti:

    sillon ei saanu sanoa mitään.
    Aina joku ois hermostunu .

    käyttää sanaa ylivieskanen? Minusta useissa kommenteissa haiskahtaa sana, sopisi enemmän juuri siihen tyyliin jota rakkaan naapurikaupunkimme, Haapaveden, palstoilla käytetään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähäinen kirjoitti:

asiallisen keskustelun puute Ylivieskan asioista tällä palstalla siitä, että naapurikuntien, lähinnä Haapaveden "hörhöt" sekaantuvat ko. keskustelujen käynnistysyrityksiin.
ps. on Haapavedellä ihan mukavaakin porukkaa. Oli ainakin silloin kun muinoin siellä asuin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu