Matkalla ollessa ei aina voi välttyä matkapahoinvoinnilta, turistiripulilta ja vastaavilta. Sen vaan tiedän kokemuksesta, että kun sellainen on yllättänyt, menen paikalliseen apteekkiin ja ostan paikallisten suosimia lääkkeitä.
Nämä suomalaiset lääkkeet eivät auta tosi paikan tullen. Eikä ne päivittäin syötävät maitohappobakteeritkaan oikeasti auta.
Noin niinkuin vinkiksi muillekin. Hyvää matkaa.
Matkapahoinvointilääkkeet
matkamies
2
2463
Vastaukset
- auta suomalaiset
Olen kanssasi täysin samaa mieltä.Heti myös lääkäriin jos jotain ilmenee,ei kannata kitua ja valittaa.
- Essti poeg
Eestissä pyysin apteekista lääkettä matkapahoinvointiin, ja vasta kotona huomasin, että olivat myyneet luontaistuotetta, eli inkivääriä.
Inivääri on kuitenkin siitä mielenkiintoinen luontaistuote, että sen on todella osoitettu kokeessa auttavan pahoinvointiin.
Mieluummin syön kuitenkin oikeita lääkkeitä matkapahoinvointiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663806Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään752999Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211921Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461818TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851301Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251248- 401240
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738