miten mallaa

Ensimmäistä kertaa eläessäni tunnen vetoa kalamieheen, yleensä olen vältellyt niitä, mutta tämä vonkale on ehdottomasti napattava.
Minkälaisia kalat ovat, lähestymistapa?
4958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näin on,uskollista kumppania et siitä saa.Oletko varma,ettei sinun kalasi ole jo varattu ?

kalat ovat patologisia valehtelijoita.Saat aina olla epäilemässä,puhuuko totta.Alussa suhde kukoistaa,kalakin jaksaa panostaa,mutta pian jo kyllästyy ja alkaa"uida uusiin kokemuksiin".

Jätä kalat kokematta,säästyt monelta surulta.

Äänestä
  • Olen itse oinas ja varsinkin nuorempana vedin kaikki kalat puoleeni, sitä voi jo sanoa idioottimagneetiksi. Siis on niin kamalia kokemuksia. Yhden kanssa tuli jaettua huusholli 3 vuotta ja se pani mun äidin parasta kaveria, jonka pomo hän itse oli. Siis tämä ei ole provo. Näin teki. Mitä lie kaikkea muutakin teki. Jälkeenpäin olen ajatellut että otti itselleen aktiivisen muijan että on kotona joku jota saa oikein urakalla lytätä ja naureskella kun se ei jaksa lopulta laittaa edes hanttiin. Meni kuulkaa itsetunto pitkäksi aikaa. Ainoa ex-miehistäni jota vihaan ihan sydämmeni pohjasta. Aika tyypillistä on (tämän olen kokenut monen kalamiehen kanssa) että ensin kohtelee sinua kuin kuningatarta,jaksaa kuule esittää helposti puolikin vuotta, ja kun olet saman katon alla tai muuten pääsemättömissä (hänen mielestään) alkaa totinen henkinen lyttääminen.

    Toinen kalalauma ovat sitten kaikki ne luuserikalat joilla on monenlaisia riippuvuusongelmia ja hakevat jotain ihmistä joka on niin tollo että alkaa sääliä ja menee siihen hoivaamiskoukkuun. Sitten alkaa totinen vedätys ja voipa mennä rahatkin. Minulta meinasi yhden kerran mennä. Nyt lämemmäs nelikymppisenä lähden samantien karkuun jos kuulen että mies on kalat enkä katso päinkään toista kertaa.

    Äänestä

  • tyyppi joka jokaikisellä palstalla väittää jokaisesta horoskooppimerkistä, että se pettää. Vittu, ei kaikki ole samanlaisia, vaikka sama horoskooppimerkki olisikin.
    Älä viitsi olla noin lapsellinen.
    Jos sulla on huonoja kokemuksia jostain merkistä, niin se sitten tarkoittaa, että kaikki maailman kalat, oinaat, leijonat ym. pettää.
    Miten tässä maailmassa enää uskaltaa parisuhteeseen ryhtyä, kun varmasti joka merkistä löytyy pettäjäyksilöitä. Sun logiikalla pitää sit vaan mennä luostariin suosiolla, koska muuten joutuu varmasti petetyksi! :D

    Äänestä

kovin ovat siis haasteellisia nämä kalamiehet, en ole tällä hetkellä etsimässä vakituista kumppania vaan hetken iloa -joten lupaavata tuntuu.
Miestä ei siis tarvitse itse ulkoistaa, vaan tajuaa häipyä n. puolessa vuodessa itse -helppoa ja siistiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oinas n ja kala m? kirjoitti:

Ensimmäistä kertaa eläessäni tunnen vetoa kalamieheen, yleensä olen vältellyt niitä, mutta tämä vonkale on ehdottomasti napattava.
Minkälaisia kalat ovat, lähestymistapa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu