Gates kehuu Viva Pinataa

Bill Gates-fani

Bill Gates sanoi tuoreessa gamesindustryn haastettelussa Nintendon tehneen ennen hyviä päätöksiä, kuten yhteistyösopimuksen pelistudio Raren kanssa. Bill tunnetusti osti Raren muutama vuosi sitten. Uusin Raren tuotos on Viva Pinata, photorealistisilla grafiikoilla pyörivä hirviöseikkailu. Gates pitää Viva Pinatan pelaamisesta ja se tulee hänelle kakkosena heti HD3D-pasianssin jälkeen:

"According to Gates, Nintendo "clearly did some things right" in the past - such as building a close relationship with UK studio Rare. ("In my household, everybody plays Viva Piñata," Gates revealed.)"

http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=22308

Rarea ollaan uudistamassa kovaa tahtia ja viimeksi sieltä saivat lähteä kaksi vanhoillista ideapuutteista kärsinyttä äijää:
http://pelaajalehti.com/2007/01/03/stampers-leave-pissed/

2

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uuppala

      mutta eiks tää boxboy kuulu sinne laatikko-osastolle, ei pleikkaosastolle..niih =)

    • on tätä nykyä

      taysin turha firma. Vanhat pelintekijät (mm. Golden Eye ja ensimmäinen Perfect Dark) ovat lähteneet muihin hommiin, ja tilalle on tullut pelkkiä tumpeloita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      21
      11421
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      46
      3964
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      113
      3160
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      143
      2479
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      99
      2201
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      200
      1824
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      309
      1087
    8. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      18
      875
    9. Toisten elämän moralisointi

      Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte
      Tunteet
      143
      795
    10. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      56
      752
    Aihe