Apua, x650 äänet...

Voiko kukaan kertoa, saako samsungin x650:sta pois jotenkin niitä merkkiääniä. Ne ovat tosi kovaääniset ja ärsyttävät. Luulisi että niiden poistaminen kuuluisi puhelimen perusoinaisuuksiin.
8680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Valikko.... Ääniasetukset.
Valikko, Äänet ..... 4
Saapuvat puhelut  4.1
Viesti ..........       4.2
Virrankytkentä      4.3
Yhteysääni....       4.4
Näppäinääni...       4.5
Minuuttimuistutin   4.6
Äänetön tila..        4.7
Häl. puhelun aikana 4.8

Haluamasi valikon kohdalla paina "valitse", niin pääset muokkaamaan kyseisiä äänivaihtoehoja.

Äänestä
  • miten saadaan pois nämä äänet jotka tulee kun lähettää viestin, tallentaa, muokkaa jne..
    Ovat vielä aika kovalla!

    Äänestä

ne olikin ihan kauheita, tein niinkuin "samsung osaa neuvoi", ja silti kilisi ja pimputti. sitten hoksasin: mene profiilit ja valitse normaali/kokous/auto jne. yksi kerrallaan valinta-näppäimellä ja pääset muokkaamaan profiilia. Etsi sieltä "Näppäin äänten voimakkuus" ja näpsyttele se MYKKÄ-tilaan asti. Tallenna. Toista, koska jokainen profiili täytyy käydä muuttamassa, muuten pilisee eri profiilitilassa.

Äänestä
  • Tässä x650 puhelimesta en ole löytänyt eri profiileja, olen kans koittanut vaikka mitä silti noi ärsyttävät äänet vaan kilisevät ja kolisevat.

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    Tässä x650 puhelimesta en ole löytänyt eri profiileja, olen kans koittanut vaikka mitä silti noi ärsyttävät äänet vaan kilisevät ja kolisevat.

    Polku mun puh. Asetukset valikko/Profiilit (valitse vas. valinta näppäin)/SItten tulee ne eri ääniprofiilit (normaali, kokous jne.) taas valitse(vas. näppäin) ja sitten 2 Muokkaa ja OK (eli keskinäppäin) ja sieltä sitten eteen päin.

    Kerro onnistuitko!

    Äänestä

  • samsung x650 puhelimesta profiileja. Olen lukenut manuaalit läpi moneen kertaan ja selannut puhelimen valikoita.

    Äänestä

  • ihmettelen edelleen kirjoitti:

    samsung x650 puhelimesta profiileja. Olen lukenut manuaalit läpi moneen kertaan ja selannut puhelimen valikoita.

    yriti jopa tutkia puhelimesi manuaalia netissä, kun tunnen niin suurta myötätuntoa sua kohtaan...jouduin itse ostamaan toisen puh. kun en saanut mykäksi (vain värisemään) mun perus-samgungia. sorruin kytkyyn, ja onneksi sain sen äänettömäksi.

    koita vielä kerran selata kaikki ääniasetukset niin kuin samsung osaa neuvoo. siellä jossain on varmasti kohta missä voi säätää niiden äänien voimakkuutta, ja säädä se minimiin asti.

    onnea yritykselle.

    Äänestä

jokos oot keksiny miten saat ne äänet pois? ite ostin meinaan samaisen puhelimen ja ne samat äänet vainoaa muakin.. todella ärsyttäviä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samsung.. kirjoitti:

Voiko kukaan kertoa, saako samsungin x650:sta pois jotenkin niitä merkkiääniä. Ne ovat tosi kovaääniset ja ärsyttävät. Luulisi että niiden poistaminen kuuluisi puhelimen perusoinaisuuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu