Kiikarissa oinaan viettely

Vesimies nainen

Hei oinaat(lähinnä miehet), kertokaas miten saan vieteltyä oinas miehen kanssani sänkyyn?
Olen nimittäin lähdössä opiskeluporukan(n32 henkilöä 8per mökki) kanssa laskettelemaan ja juomaan. On tietty mies, josta haaveilen luennoilla, hänen istuessa näköetäisyydellä.

Miten saisin hänet sänkyyn niin, että hän todella uskoisi minun tarkoittava sitä,eikä vain vitsailevan asialla. En ole jutellut hänelle kovin paljoa, mutta jonkin verran. Hän on oinas horoskoopiltaan, eli haluaa itse olla tilanteen herrana ja tehdä päätökset, mutta miten saisin hänet vieteltyä? ;)







ps. Olen ihan hyvän näköinen, joten sellaista ongelmaa ei ole..Ja hän on ollut sinkkuna yli puoli vuotta eli vapaata riistaa

10

4236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vesimies nainen

      Ei olisi pahitteeksi jos kertoisitte vaikka vähän vinkkejä mistä hän mahtaisi nauttia seksipuuhissa..?

      • Jessica1

        mutta muista monta merkkiä on horoskopeissa ja meitä ihmisiä on n. 6 miljardia ja monta oinasta sitten mahtuu tälle maapallolle...tiedän montakin ihmistä jotka ovat esim.oinaita kuten mä mutta ei todellakaan samanlaisia luonteeltaan kuin mä...eli ei näitä asioita voi katsoa niin. Vaikka jossain lukee että oinaalle paras kumppani on jousimies jne niin ei mua seksuaallisesti juuri hän kiinnosta ollenkaan olkoon mikä merkki tahansa. Hän on joko susta kiinnostunu tai ei hyväksy se...


    • Tekee itse

      Päätöksensä. Oinas saattaa lähteä tyrkyn matkaan, mutta nämä on heille kertakäyttötavaraa. Tyrkytä itseäsi jos et muuta kaipaa, riskinä tietty on että tulee päinvastainen reaktio, eli teet itsestäsi vastenmielisen ja pelisi on pelattu. Parhaan tuloksen saat kun olet kaveri/ystävä ja annat hänen tehdä päätöksen, anna kohtalon päättää.

      • oinasnaikkis

        Kyllä ihan paras keino päästä ikiajoiksi eroon koko miehestä on vietellä se ja antaa panna. Lähetä vielä kaksi viikkoa jälkikäteen tekstareita perään, sillai että olet onkinut jostain miehen puh.numeron. Jaa mistäkö tiedän? Kokeiltu on!!! Että vitutti jälkeenpäin.


      • jooo_
        oinasnaikkis kirjoitti:

        Kyllä ihan paras keino päästä ikiajoiksi eroon koko miehestä on vietellä se ja antaa panna. Lähetä vielä kaksi viikkoa jälkikäteen tekstareita perään, sillai että olet onkinut jostain miehen puh.numeron. Jaa mistäkö tiedän? Kokeiltu on!!! Että vitutti jälkeenpäin.

        Onko ees epätoivosta etukäteen tommosta miettiä?
        Ei varmana onnistu jos miettii jo valmiiks joka liikkeen minkä tekee.
        Säälittävää.


    • Muru2

      Jos ei vesimies nainen tai vaaka nainen saa oinasmiestä kiinnostumaan ihan itsestään,ilman mitään jujuja,niin on kumma . Itse uskon näin. Sitä sielunkumppanuutta näillä merkeillä riittää ja kemiaa. Voi hyvässä onnessa tulla rakkaat ystävät ja eikö se olekkin jo paljon!

    • vaakku

      Kertoi kommentissa sen olennaisen,eli välillänne saataa syntyä kemioita ihan itestään mikäli oikku ei ole jo kanttansa löytänyt.Itse aikoinaan hajin vain tanssimaan ja jätin muut kujeilut sillä kertaa,itse samana iltana koppasi matkaan,matkassaan olen pysynyt.Hetken hurmaa ny saa hältä tai et,oikku päättää :)

    • Jessica1

      Oletko ihastunut Oinasmieheen, vilkkaaseen, kohteliaaseen ja seksikkääseen tarmonpesään. Siinäpä sinulle vauhtia ja vipinää loppuiäksesi, jos vaan pysyt vauhdissa mukana. Se ei ole helppoa, mutta mielenkiintoisuudessaan varmasti yrittämisen arvoista.

      On muutamia asioita, joiden tietäminen vie sinut lähemmäs Oinasmiestäsi pienemmillä mustelmilla: Oinas on johtava tulielementin merkki ja sama pioneerin energia, rohkeus ja päättäväisyys löytyvät myös tältä mielenkiintosi kohteelta. Älä missään vaiheessa unohda tämän miehen tarvetta äärimmäiseen riippumattomuuteen ja oman minuutensa kehittämiseen. Yritäpä vain asettaa hänen tekemisensä kyseenalaisiksi tai määritellä hänen päivittäisiä tehtäviään ja tulet ennenpitkää olemaan yhtä Oinasmiestä köyhempi.

      Oinaslapsi syntyy aina perheeseen, jossa hänen täytyy taistella lujasti oman minuutensa puolesta. Mitä enemmän vanhemmat ovat pelänneet tämän lapsen riippumattomuutta ja päättäväisyyttä, sitä enemmän hän on joutunut vastaanottamaan vihan tunteella kyllästettyjä kieltoja vanhemmiltaan, sillä oman pään pitämisestä Oinaslapsi ei voi antaa tuumaakaan periksi. Se on tähän tähtikuvioon kirjoitettu.

      Nyt aikuisena hänen tehtävänsä on kohdata lapsuuden tapahtumat ja traumat uudelleen ja voittaa niihin kätkeytynyt pelko. Siihen hän tarvitsee sinua. Sinä olet Oinasmiehellesi peili hänen lapsuuteensa. Roolisi ei tule olemaan helppo, mutta nipin napin mahdollinen kuitenkin, jos sinulla on kanttia sisäistää seuraavia asioita.

      Ellet voi hyväksyä kaikkea mitä Oinasmiehesi tekee, niin älä kuitenkaan kerro sitä hänelle, sillä arvostelu on kavalimpia loukkauksia, joita Oinas voi kuvitella. Anna hänen tehdä asiat omalla tavallaan, mutta pidä tiukasti kiinni samasta oikeudesta itsesi suhteen, sillä muuten Oinasmies arvelematta päättää sinunkin asioistasi ja sitähän nyt sitten ei kestä kenenkään pää ja terveys, Kun on kysymys yhteisistä asioistanne ei kaiken parhaiten tietävä Oinas voi sallia sinun työntävän nokkaasi niiden hoitamiseen, joten antaudu suosiolla tai itke ja antaudu; siinä ne vaihtoehdot.

      Vaimokseen Oinasmies ei kaikesta hallitsemisen halustaan huolimatta halua mielistelevää orjaa, vaan tulisen rakastajattaren, joka uskaltaa itsekin kasvaa, kehittyä ja uudistua päivittäin. Takertumalla tähän mieheen ja alistumalla hänen valtaansa tukahdutat intohimoisimmankin rakkauden ja pelisi on pelattu. Samoin käy jos yrität hallita Oinasmiestä. Jos kuitenkin jollain ihmeen konstilla saat Oinasmiehen talutusnuoraasi, voit vain huomata elämänilon kadonneen teiltä molemmilta.

      Vapaus ja riippumattomuus ovat elämänarvoja, joista todellinen elämänmyönteinen Oinas ei koskaan voi tinkiä. Tähän vapauteen kuuluu oikeus olla tänään intohimoinen, tulinen ja hellä rakastaja asettamatta samaa vaatimusta huomiselle päivälle, jolloin hän voi olla kylmä kuin jää. Uskalla huomata, että kylmyys useimmiten johtuu sinusta riippumattomista tekijöistä. Älä silloin yritä muuttaa tilannetta omalla käyttäytymiselläsi, vaan hyväksy vallitseva tilanne ja Oinasmiehesi sellaisena kuin hän on. Palkkio ymmärtämisen rohkeudesta tulee antamaan sinulle enemmän kuin olisit ikinä uskaltanut Oinasmieheltäsi odottaa. Onnea vain yrityksellesi.

    • oinaitten seuraan haluaville

      Oinas vetää tunteella ja intuitiolla seksin ja ihastumisen suhteen. Unohda kaikki suunnitelmat, koska niistä tuskin on mitään hyötyä oinaan kanssa. Sä joko olet kiinnostava tai sitten et, päätös on oinaan. Voi se sua sutaista, jos on puutteessa, mutta that's it.

    • oinaan kanssa

      Sillä, että oot nk. ihan hyvän näköinen, ei ole oinaan suhteen juurikaan merkitystä. Oinas tykkää eroottisista naisista ja äly on seksikästä, samoin persoonallisuus. Muoviset barbit ja pamela-anderssonit eivät saa oinasta innostumaan, jos muuta sisältöä ei ole.

      Onko sulla hyvä huumorintaju? Oinas ei oikein kestä tosikkoja, paitsi jos saa hiukan laskea leikkiä näitten kustannuksella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      2921
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1739
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1714
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      1521
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      75
      1479
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      330
      1346
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1228
    8. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      75
      1149
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1052
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1005
    Aihe