millasia ne sopimukset on mitä esim upm ltä tulee..?kumpaa kannattais kappale tavara liikennettä vai puu autoilua ruveta harjottaa?
puuauto yrittäjän kannattavuus?
8
8265
Vastaukset
- shsh
kannattavaa, niin miksi niin monet yrittäjät viime aikoina on pannut pillit pussiin ??? :/
- sinä meille
mikä oli vuonna 2006 sinun bruttotulo että saa vähän verrata sinuun kysymykseen.
- kiinnostais
kai se nyt jollain tavalla lyö leiville kerta monella rengit ajaa uusilla autoilla, talvella ois joutavaa aikaa ajaa kahella ukolla kahta vuoroa, niin kiinnostais tosissaan lyökö miten leiville kun ite ajais?
- sitä
kiinnostais kirjoitti:
kai se nyt jollain tavalla lyö leiville kerta monella rengit ajaa uusilla autoilla, talvella ois joutavaa aikaa ajaa kahella ukolla kahta vuoroa, niin kiinnostais tosissaan lyökö miten leiville kun ite ajais?
luulis.mutta ittee epäilyttää alotella hommia kun pitäis hommata auto joka maksaa ja jos rahti hinta on sillain kun monet sanoo että tulee vaan tappiota niin ei oikeen vakuuta toi alottelu
- se nyt
kauheen hyvää kuvaa voi alasta antaa, jos kahden viikon seisokin (toissa vuonna kun oli joku lakko paperialalla) takia joutuu pillit lyömään pussiin. Eletään ihan kädestä suuhun kyllä... Ja kalusto pitää olla uutta kun ei korjaamolla jouda seisoskelee...
- agag
Puuautopuolella menee tällä hetkellä kuljetusalalta huonoimmin. Taksat polkee paikallaan ja kustannukset tapissa. kannattaa lukea metsätrans viimeisin numero. Kuljettajapula uhkaa mutta ei saada kuljettajia johtuen puuautoalan huonosta tilanteesta. Useat laittaa pillit pussiin jos vain pystyvät. Kannattaa ehkä odottaa hetkinen ja tarkkailla varmuuden vuoksi mihin suuntaan ala tuosta menee, kun se nyt on murroksen vaiheessa.
- jos
et ole ennen puuta edes ajanut niin voi olla parempi mennä vaan rahtipelle puolelle.. Et muuten saa syödä kuin reikäleivän reikiä..
Rahti puolella etuna ettei tarvi edes kotia kun saa/voi asua kopissa :)- sopimus on
et onks ne vaa et sää hoidat ton alueen oli matka mikä vaa vai et sen mukaa monta kuormaa vai montako kilometriä tulee ajettua vai miten se palkka tulee yrittäjälle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522501
- 271919
- 221747
- 341733
- 651719