viikkoja reilu 15, ja rusehtavaa vuotoa tulee päivittäin hiukan, nyt 4.påivä. pissassakin oli neuvolan testin mukaan verta, vaik sitä ei silmin erottanutkaan.testin mukaan kyse ei siis pissatulehduksesta. valkovuotonäytteessä leukosyytit yhdellä plussalla ja otettiin viel varmuuden vuoksi klamydianäyte, vaikka syytä ei pitäisi ollakaan. tulos tulee ensi ke tai to.alavatsaa vihlonut ja selkä tuntunut aika rasittuneelta ja vihlonut myös, mutta ne voi toki olla normaaliakin. onko teillä kellään alkanut ruskeaa vuotoa tulla vielä näin "myöhäisillä" viikoilla? yritän ensi viikolle päästä ultrauttamaan, jos näkyis et mistä se veri tihkuu.. Neuvokaa, jos teillä on kokemusta moisesta, joohan?
ruskea vuoto
näin myöhään?
3565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vauvan sydänäänet kun kävit neuvolassa? Siis tarkistettiinko että vauvalla on kaikki hyvin?
kuunneltiin ja ne kuuluivat vähän aikaa ennenkuin vauveli ilmeisesti alkoi pyörimään. stressaa tilanne, kun ei oikein tiedä, mitä pitäis tehdä. nyt viikonloppuna lähin äitipoli on toisessa kaupungissa, n. sadan kilsan päässä..
äitipolille mielestäni ja selittää tilanteen. Et ole vielä noilla viikoilla heidän asiakkaansa, mutta viikonloppuisin osoite on päivystys ja gynet yleensä löytyvät vain äitipolilta. Rohkeasti vain soittamaan! Et ainakaan häviä mitään, päinvastoin! Yleensä jos on minkäänlaista vuotoa noin myöhäisillä viikoilla, pitää olla levossa ja tarvinnet sairaslomaakin.