onko kukaan käynyt.minkälainen mesta.menossa ens viikolla.
teneriffa los gigantes
Nimetön
61056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ko. paikkaan ...
Terve. Gigantes on todella rauhallinen "pikku" kylä josta matkaa americakseen n. 30 km..
Paikka on todella pieni ja iltamenoa ei juuri lainkaan.
Jos tykkäät rauhallisesta lomasta, etkä vaadi kauppoja tms. kovin paljon, niin paikka on oikea.
ollut siellä tosi kiva paikka
Jepulis.
Paikka on pieni mutta silti viihtyisä.
Sama kuin suomessa menisi johonkin pikkukylään.
Onnea vaan valitsemallesi tielle.
Kannattaa edes vuokrata auto että pääsee vähän muuallekkin.
Ps. ranta on kiva.
toiste haluta sinne. Viikon matkasta jäi sellainen tunne, ettei oltu lomalla oltukaan. Onneksi oli vuokra-auto koko loman käytössä, että päästiin näkemään saaren muita erittäin kauniita osia.
Kohde melko suppea pikkukylien ryhmittymä, paljon korkeuseroja, ei paljon iltaelämää, ei paljon hyviä ruokapaikkoja, palvelu kaikkialla vähän tönkköä. Tylyjä taksikuskeja. Kauppiaat ei osaa kunnolla englantia eivätkä ainakaan espanjaa (jostain Pakistanista suuri osa).
Hyvää matkaa vaan toteuttamaan suuria unelmia!
pieni paikka. Kauniit näköalat Olematon hiekkaranta.Hiljaista rauhallista paikkaa hakevalle. ei paikallista asutusta paljonkaan. Ihan lomakylä. auto kannattaa vuokrata ja katella lähistöä tarkemmin.