ei alkoholia

ööööööö

pitäis järjestää polttarit jossa ei nautita alkoholia. onko ideoita? saunomista ajateltiin mutta mitäs muuta? ei siis mitään nolaamis meininkiä. morsian on urheilullinen. apua! olen mielikuvitukseton ja ekaa kertaa järjestämässä tämmöstä.

4

1247

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helmi-Olivia

      Suosittelen lämpimästi tulevan morsiamen hemmotteluiltaa. Tilaat vaikka ajan hierojalle tai jalka/kasvo/käsihoitoon. Rentouttava hetki kaikkien hääjärjestelyjen keskellä on varmasti tervetullut. Tämän jälkeen mukavan leppoisa saunailta ja sinne mahdollisesti pientä ohjelmaa kavereiden kanssa. Morsiamelle on myös kiva lahjoittaa pieniä tavaroita esim. arjen askareita varten tai vaikkapa selviytymispakkaus avioliittoa ajatellen jonne voi koota mitä ikinä keksiikin morsiamen tarvitsevan yhteiselon alkaessa.

    • suunnittelee

      Saunassa voit tehdä vaikka jalkakylpyjä morsiamelle. Vaikka ei nolausta, niin pieni jäynä on ihan kivaa. Tai voi viedä palvelijaksi esim. kauppan kantamaan kasseja jne. ja näin oppimaan vaimon asennetta =) Yhdessä olo ja purtava on mukavaa, selviytymispakkaus on hyvä idea

    • phoebe

      Hyviä ideoita nuo hemmottelut. Itse olen järjestämässä urheilulliselle morsmaikulle myös polttareita. Me mennään ensiksi pelaamaan paint ballia, josta saa mukavan hien päälle ja sen jälkeen saunaan, jossa morisammelle tehdään saunataikoja. Polttareihin kuuluu myös hyvää ruokaa sekä hieman vielä suunnistusta morsiammen harrastuksen mukaan. Ja tämän voi toteuttaa alkoholilla tai ilman.

    • kerrankin

      jos olisin menossa naimisiin haluaisin polttarit juuri tuolla ajatuksella. En ymmärrä tätä nolaamisinnokkuutta ja alkoholilla läträämistä.

      kunpa osaisin kertoa vihjeita sinulle. Edelliset on hyviä. Voisiko kukin osallistuja kertoa/esittää yhteisiä muistoja morsiamesta ja siltä pohjalta ohjeita tulevalle ajalle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7563
    2. 107
      5628
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5057
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      50
      2855
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2769
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2374
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe