Eli kun kellotaajuutta muutetaan käytön mukaan automaattisesti niin kyssäri kuuluu: Haitaako se missään pelissä? Aiheuttaako pätkimistä? Kannattaako kytkeä pois niin että toimii koko ajan täysillä r/min?
Minulta kysyttiin tuollaista ja täältä varmaan löytyy vastaus. Kiitos etukäteen.
Minulta kysyttiin tuollaista ja täältä varmaan löytyy vastaus. Kiitos etukäteen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
jos tarkoitat cool'n'quiettia niin ei aiheuta pätkimistä. kellotaajuus muuttuu täysin huomaamattomasti. mutta mitä ihmettä puhut jostain kierroksista minuutissa? niillä ei kyllä ole mitään tekemistä kellotaajuuden kanssa
mutta tavoitit asian. Varmaankin tarkoitetaan justiinsa mainitsemaasi hommaa. En ole nähnyt konetta mutta ihmiset kyselee kaikennäköistä.
Kiitos vastauksesta, nyt tietää ainakin että pätkiminen johtuu "muusta syystä". Eli mennään katsomaan näyttis, muistit jne.
Minulta on joskus kysäisty että tarvitseeko prossuun vaihtaa talviöljyt jos sitä käytetään 10C lämpötilassa...