lihavat

kritiikkiä tippaakaan!!!
sen olen huomannut kun olen lukenut keskusteluja!
se on tasantarkkaan teidän ihan omaa syytä että olette läskejä,älkää siitä valittako jos sen joku teille kertoo!
tehkää asialle jotain,läskit!
7991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

haukkua meitä läskeiks....huippua ootsä kova nyt? tuntuukos nyt paremmalta kun sait ton kirjoittaa? onko sulla ressulla ollu kova lapsuus? älä nyt rupee vaan itkemään sähän voit vaikka laittaa lisää läskiviestejä!

Äänestä

löytäny itselle pimperoa kun pitää purkaa oloa haukkumalla meitä läskejä? voi kun harmi!:)hah,hah,hah!!!!ota tavara kauniiseen käteen ja käytä mielikuvitusta!

Äänestä

Se on hyvinkin mahrollista.
Mutta se on kuules niin että kun on lihava niin kyllä mä uskon että kaikki isot ihmiset tietää sen ilman että sä sen kerrot.

Ja monikohan laihruttaa tälläkin hetkellä, ei otsaan tuu tekstiä että nyt laihrutan.

Ja mistä ihmeestä sä voit tietää jos joku on jo saanut vaikka 10 kiloo pois, mutta on viel saamattakin.

Esim mä olen saanut nyt 10 kiloo pois viel pitäis saara pois 50 kiloo.

Juu olen norsu ja arvaa mitä mä satun muuten tietää sen siksihän mä laihrutan ja olen hemmetin iloonen että olen saanut 10 kiloo pois se jotenkin motivoi saamaan ne loputkin pois.

Ei lihava olen laiska tai tyhmä jos sitä luulette.

Monella voi olla että kilpisrauhanen ei toimi niinkuin kuuluu tai on muita juttuja.

Musta tuntuu että normaali painoiset ihmiset pitää meitä lihavia jotenkin tartuvana ruttona.

Ei lihavuus tartu.!!!!!!!


Ja te jotka olette laihoja niin mistäs sitä tietää miten epäterveellisesti te syötte.

Mulla on sisko joka on laiha ja sillä on verenpainentta ja kolesteroolia.

Miksei mulla ole vaikka olen lihava?

Äänestä

Olet lukenut tätä palstaa ymmärtämättä tekstiä, jos tuo on päätelmäsi. En muista lukeneeni, että kukaan olisi syyttänyt ketään toista kiloistaan. Syitä niihin kiloihin löytyy varmaan yhtä monta kuin lihavaakin.

Hyvin pieni osa lihavuudesta selittyy sairauksilla. Suurin osa lihavuudesta sillä, että on syönyt enemmän kuin kuluttaa. Kuitenkin lihominen, ylensyöminen, miten vain haluat sitä nimittää, on aika usein oire jostakin. Siinä ei auta sinun läski-huutelusi, päinvastoin.

Sitäpaitsi, mikä sinä olet huomauttelemaan tai "kertomaan" (lainaan sanaa, jota itse käytit), toisille, että he ovat lihavia? Oletatko, että he eivät sitä itse tiedä? Ei ole sinun asiasi puuttua toisten asioihin, ei edes niihin näkyviin, kuten esim. paino. Et kai sattumalta ole nykyinen/entinen koulukiusaaja?

Viestisi kertoo eniten omasta pahasta olostasi, joka hetkeksi helpottaa, kun sen purkaa muihin. Täällä lihavuuspalstalla se on helppoa, kun kukaan ei tiedä, kuka olet, eli voit tehdä sen täysin anonyymisti. Mutta se helpottaa ihan yhtä kauan kuin ylensyöjää syöminen. Ei kauan.

Kannattaa selvittää omat ongelmat ensin, silloin ei tule tarvetta purkaa niitä muihin, kun alkaa ymmärtää, mistä on kysymys. Eriasia sitten on, jos esim. olet aleksityymikko.

Mistä voit olla varma, että sinusta ei koskaan tule lihavaa? Eivät kaikki lihavatkaan aina ole olleet lihavia.

Äänestä

Ei ainakaan minulla ole pimpsan puutetta
vaikka olen lihava ja huomattavasti Eiköhän se
ole tärkeintä mitä ihmisessä on sisällä ja miten ottaa toiset huomioon ja itseäni ja muitakaan lihavia en pidä tyhminä vaan erittäin huumorin tajuisina ja toiset huomioon ottavina

Äänestä

kateellinen taidat olla :)

Äänestä
  • Miksi,oi miksi, kukaan olisi KATEELLINEN lyllertäville, haiseville, kuvottavan rumille, hyllyville ihrakasoille?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kestä... kirjoitti:

kritiikkiä tippaakaan!!!
sen olen huomannut kun olen lukenut keskusteluja!
se on tasantarkkaan teidän ihan omaa syytä että olette läskejä,älkää siitä valittako jos sen joku teille kertoo!
tehkää asialle jotain,läskit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu