Taustakuvan kiinnityksestä.
Olisiko jollakin hyviä vinkkejä miten saisin sen tiiviisti kiinni lasiin,akvaario on 1 m leveä.
kasvit ja sisustus
6
611
Vastaukset
- fish KING
Mulla tausta on kiinni nalle tarralla listoista eikä se ole ihan kiinni lasissa.
Mutta jos haluat sen kiinni lasiin voit kokeilla seuraavaa; leikkaa mattoteipillä etulasin avulla taustasta niin tarkasti lasin kokoinen kuin mahdollista.
SUIHKUTA LAIMEATA FAIRY LIUOSTA LASIIN JA TAUSTAAN.
Aseta tausta paikoilleen ja laappaa vaikka luottokorttia apuna käytäen ilmat pois taustan ja lasin välistä. Lämmitä hiuesten kuivaajalla varovasti kuivaksi. Jämähtikö kiinni?
Toinen tapa on laittaa ohutta kaksi puolista teippiä pienin välimatkoin tuohon sopivan kokoiseen taustaan ja varovasti kiinni lasiin toisesta kulmasta aloittaen.
ONNISTUIKO? - Ei onnostu
Kiitos vinkeistä rupea tyhjentämään kokeilee.
- ei ymmärrä viestiä
onnistuuko?
- taisi onnistua
ei ymmärrä viestiä kirjoitti:
onnistuuko?
Akvaario on seinän vieressä ja painaa niin pirusti (180lit.).
Nyt on fairyliuoksella liimattu ja hiustenkuivaajalla kuivattu hyvältä näyttää.
Odotellaan vähän aikaa jos pysyy niin hieno juttu. - fish KING
taisi onnistua kirjoitti:
Akvaario on seinän vieressä ja painaa niin pirusti (180lit.).
Nyt on fairyliuoksella liimattu ja hiustenkuivaajalla kuivattu hyvältä näyttää.
Odotellaan vähän aikaa jos pysyy niin hieno juttu.Tuliko komee?
- myöskin aloittelija
Millainen taustakuva on kyseessä? Jos on sellainen kaupan "muovipintainen", ni sen saa kiinni joko siihen tarkoitetulla liimalla (saa akvaariokaupoista) tai sitten fairylla ja vedellä. Eli levität vain sen saippuaveden siihen takalasiin ja laitat taustan paikoilleen. Tasoittele ilmakuplat pois ja anna kuivaa. Toinen keino on sit teippi. Tässä nyt pari...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1063001Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542116IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632082Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al401772- 1471454
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624996- 100896
- 50754
- 78734
- 56719