terve piitkän tauon jälkeen!! :o) Järki taas palasi, mitsubishi on vaihtumassa mersuun takaisin! Niin, ku mulla on tuo w123 200B ja siitä puuttuu jotain ja mielestäni se on kattoluukku, onko vanhan mallin katot mekaanisella luukulla missä hinnoissa!
Sellaastakin viä väreistä,kyseinen lista niistä löytyi alla olevasta linkistä
http://www.230e.de/Farbtabelle/FrameSet.htm
Kävin katsomassa yhtä silberdistelmetallicia ja oli sikamakee :) sisusta, se oli kermanvaalea, tais olla vaalein vai saiko ihan valkoista verhoilua?? Bambus tais olla vähän ruskehtava?? ja aina oppii uutta, olen luullut että kojelautoja ei ollut kuin sinisinä tai mustina, mutta kas kummaa, olihan ruskeaakin!!
Sellaastakin viä väreistä,kyseinen lista niistä löytyi alla olevasta linkistä
http://www.230e.de/Farbtabelle/FrameSet.htm
Kävin katsomassa yhtä silberdistelmetallicia ja oli sikamakee :) sisusta, se oli kermanvaalea, tais olla vaalein vai saiko ihan valkoista verhoilua?? Bambus tais olla vähän ruskehtava?? ja aina oppii uutta, olen luullut että kojelautoja ei ollut kuin sinisinä tai mustina, mutta kas kummaa, olihan ruskeaakin!!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Creme on se luunvalkoinen sisustan väri, Bambus oranssin ruskeankukertava (Omassa W116:ssani on sellainen (http://www.sunpoint.net/~timppo/sisatilasalama.jpg)... ja 230E:stä taas löytyy tuo ruskea kojelauta (http://www.sunpoint.net/~timppo/123etup.jpg). :-)
Se kyllä näyttää yleensä ihan mustalta, mutta jos katsot kuvassa mittaritaulun syvennystä...
valitettavasti linkkisi ei toiminut, mutta olen käynyt sivuillasi ja ihaillut tuota upeaa 230:ä. Jeps, on se upea se creme verhoilu, olen ajatellut että vaihtaisin kyseisen verhoilun omaani dunkeloliven tilalle! Ei tuo vihreäkään silti hassumpi ole ku on siisti ja taitaa olla aika harvinainenki, ainakaan ei ole tullut ku yks 123 nähtyä samalla sisustalla! Joo, mutta ruokatunti kutsuu... :o)
.. on kyllä ruskean ja mustan välillä. Kun laitoin w123:een aikoinaan puulistat, niin yhdessä listassa oli kiinni ruskea hanskalokeron kansi, jonka sitten laitoin autoon. Autossa on musta kojelauta. Värieroa ei juuri huomaa muutoin kuin jos aurinko paistaa sopivasta kulmasta kojelautaan, silloin vasta itsekin huomasin että kansi onkin ruskea..
Mulla toisinpäin: hanskalokerossa on pieni naarmu, tilasin Venetmäeltä käytetyn. No enpä osannut sano kun kysyivät että onko musta vai ruskea, en kertakaikkiaan silloin "!uutena" osannut erottaa. Tilasin mustan, ja selvä erohan siinä oli kun olivat vierekkäin. Eli nyt olisi yksi musta joutava...
Eipä ihmekään ettei toiminut, kun otti nuo pisteet mukaan. Jep, eli minullahan ei siis ole Creme, vaan Dattel, joka on aavistuksen ruskeampi. Itse asiassa Creme on minusta kuluneena aika ruman näköinen väri, tulee tosiaan luu mieleen. Kävin katsomassa yhtä viininpunaista purku-300D:tä, jossa oli Creme-sisustus... (yäk)
Pidä vaan Dunkelolive. Vuoteen 1981 mennessä 2. sarjan Olve-verhoilu oli toiseksi harvinaisin vaihtoehto, 14,7 % autoilijoista oli sen valinnut. http://www.w123freun.de/123-Kartei/index_3-3.htm
Onkos siinä kannessa puulista kiinni?
.
..