Mistä lastenvaunut?

Rahapula!

Hei! Esikoista tässä odottelen, ja pitäisi alkaa vauvan tarvikkeita hankkimaan. Olen tuttavapiiristäni eka, joka saa lapsia, joten kellään tutuilla ei ole. Muutenkin tämä alue on vähän uutta.. :) Eli missähän myydään edullisesti esim. lastenvaunut Tampereella, tai sitten nettikaupasta? Voi olla käytetytkin!

13

3423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ------

      Käyppä katsomassa www.huuto.net

      On todella hyvä paikka löytää vähän käytettyja, laadukkaita ja halpoja vaubuja. Itse ostin sieltä 170 eurolla uuden veroiset vaunut, joissa oli vielä takuukin voimassa ja oikea hinta olisi kaupassa niille ollut 700€!

    • kiisaP

      kirppiksillä
      huutonet
      suomi24,suivuilla jossa myydään lastentarvikkeita
      neuvolan ilmoitustaulut
      kauppakeskuksien ilmoitustaulut=
      mitäs jos tekisit itse sinne ostetaan halvat lastenrattaat ilmoituksen

      • Paatos

        Mikäli päädyt uusien ostoon niin suosittelen kilpailuttamaan lastentarvikeliikkeet. Voin suositella Kemin lastentarvikeliikettä. Myyvät Ruotsin hinnoilla. Kukaan muu suomalainen kauppias ei voi kilpailla hinnoissa. Kilpailutin kymmeniä liikkeitä ja matkustin Pohjanmaalta Kemiin. Sen verran edulliset hinnat lupasivat. Ylivieskan Asunmaa on lähes yhtä halpa ja ylpeilee ison valikoiman turvin. Tosin asiakaspalvelu on asiakasnöyryyttämistä ja omalla myynnillä pätemistä, joten en suosittele.


    • kirpputori

      Tiitiäinen Tampereella (pääkirjasto Metson "takana") myy käytettyjä lastentarvikkeita (vaunuja/rattaita, vaatteita ym.) edullisesti. Käypä vilkaisemassa: http://www.rasavilli.fi/index.htm

    • hkhkhk

      Mistähän saisi lähes ilmaiseksi, kun ei tuota rahaa ole paljoa kuukausittain

    • kirppareilta!

      kirppareilta saa oikeasti tosi halvalla. Ostimme itse 50e:lla, oikeasti 300e:n arvoiset vaunut..ja nyt olen katsonut,että jotkut myyvät aivan 20-30e:lla.
      Riippuu tietysti missä asut..siis olen vain huomannut, että joidenkin paikkakuntien/kaupunkien kirppareilla pyydetään ihan älyttömiä käytetyistäkin tuotteista.

      "Paatos" (25.1.2007 22:16) : Etkö ole ajatellut, että tulee kalliimmaksi,ainakin yleensä, kun menee hakemaan pitkän matkan päästä (joskus riittää että menee 50km päähän lähimmästä liikkeestä), kuin se, että ostaisi siitä läheltä.

    • HALVALLA VAUNUT!!

      www.vaunula.fi
      Tuolla ainakin on gategoriassa: yhdistelmät ja rattaat..
      on yhdistelmävaunut (eli vaunut ja rattat yhdessä) 129e
      sis. myös kantokopan!!

      Vaatteita ja auton turvakaukalon suosittelen ostamaan lasten kirppikseltä, niitä kun on yleensä pari joka kaupungissa :)

    • kolmoset

      Lastentarvikkeita saa nettikaupoista ehkä helpoiten, vaikka www.lastentarvike.eu ja monia muita.

    • vaunujavaunujavaunuj

      Minä ostin edulliset vaunut esikoista odottaessa. Lauran lastentarvike verkkokaupasta. Olivat viimeiset myynnissä olevat laatuaan. hauck nalle puh yhdistelmät ja tosi kivan näköiset. Hinta oli alennettuna 299, mutta kuinkas kävikään? No vaunut menivät rikki. Ensin hajosi turvakaari, että ei voinut käyttää oikein rattaina enää. Sitten päsähti työntöaisa. Lisäksi renkaat kokoajan puhki. Nyt odotan toista ja olisi pitäny vaan suosiksella ostaa ne emmaljungat jo viimeksi kun vaunut pitää kumminkin taas ostaa. Sinäänsä tietysti ihan ok juttu kun nyt tarvin kuitenkin tuplarattaat, niin ei harmita niitä ostaa kun joku meno peli pitää hommata kuitenkin. Vanhat hauckit käy tarvittaessa sitten päikkärinukutukseen ihan tuossa omalla pihalla. Lenkille niillä ei kyllä lähdetä. Noissa halvemmissa juuri nuo rungon osat sun muut ovat monesti huonommin kestäviä ja paljon on käytetty muoviosia jotka hajoaa. Sama ostaa yhdet kunnolliset kuin kahdet huonot:D

    • .

      Vanhahan aloitus on, mutta......turvakaukalo kannattaa ehdottomasti ostaa uutena!

    • :)

      tori.fi ja huuto.net on paikat joista itse etsin tupliksia tällä hetkellä :D

    • Hamsi
      • riittääjo

        Päätit sitten tulla mainostamaan 10 vuotta vanhaan ketjuun. Toivottavasti itse yrittäjä mainostamassa, ettei ole käynyt niin että yrittäjä on maksanut jollekin "hakukoneoptimoijalle", joka sitten tätä kautta yrittää kerätä linkkivoimaa. Nämä kun kääntyy aina itseään vastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1632
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1468
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      864
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      839
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      36
      759
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      756
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      708
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      700
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      699
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      663
    Aihe