mulla voi olla näkemisen lahja.Mä pystyn näkemään kuolleet henget,ja jopa kommunikoimaan niiden kanssa.monet eivät usko minua,mutta mä tiedän,että sillä on joku tarkoitus että mä nään niitä.mun äitikin on kerran nähnyt,se näki yöllä,mä nään myös parhaiten yöllä,mutta päivälläkin..joskus kun olin menossa nukkumaan,sänkyni viereen tuli kolme tummaa naista.he olivat ulkomaalaisia ja puhuivat kummallista kieltä.heilla kaikilla oli kartta kädessä.sanoin heille rauhallisesti että keitä olette,he silittivät päätäni hymyillen ja kävelivät pois.parin viikon päästä tuosta tapahtumasta näin aivan selvästi että huoneeni ovi aukeni,ja siin oli portaat suoraan huoneeseeni(meidän talossa ei ole portaita!)ja sieltä laskeutui joku mummeli invatuolin kanssa.Hän tuli huoneeseni,ja sanoi"jos olisin mummisi,antaisin sinulle selkäsauna"ja hymähti outo iva suullaan.kysyin,miksi,koska pelaan spiritismiä vai?mummeli nyökkäsi pienesti,nousi invatuolistaan ja lähti pois KÄVELLEN!!heti seuraavana yönä aloin aavistamaan että jotain tapahtuu.tunsin lämpimän aallon,ja niin se tapahtui.sieltä juoksi todella kaunis,nuori nainen,hänellä oli koruja ja rahaa käsissään,hän ojensi kätensi minulle ja viittoi minua ottamaan kaiken.sanoin,EI en halua.nainen laittoi ne yöpöytäni laatikkoon,ja meni vaatehuoneeseeni.Vielä tänäkin päivänä odotan hänen tulevan pois sieltä.aina kun menen vaate huoneeseeni,tunnen sen lämpimän aallon.oli sitten vielä yksi näky,se oli aivan nauretttava,mutta sitä minä pelkäsin.katsoin sänkyäni vastapäätä olevaan seinään,ja siihen muodostui UFON PÄÄ!se oli pelottavaa.se alkoi lähestymään minua.se laittoi nenänsä minun nenään kiinni,ja lähetti jotain"signaaleja".ne oli värikkäitä,ja minä pyörryin niistä.aamulla heräsin,kaikki oli poissa.
Kiitos jos jaksoitte lukea loppuun asti,ja kommentoida jotain muuta kuin"oot nähny unta,ei tommosii ookkaa"
Kiitos jos jaksoitte lukea loppuun asti,ja kommentoida jotain muuta kuin"oot nähny unta,ei tommosii ookkaa"
Vastaukset 40
Vanhimmat
Tuohan on hienoa, mikäli se ei ollut vain keksittyä. Mahdollista se kyllä on. Näet ikäänkuin henkisillä silmilläsi henkisille tasoille. Tuon humanoidin yhteydenotto liittyy laajempaan maapallon ihmisten koulutusohjelmaan. Itsekin olen siinä koulutuksessa mukana.
Koetappas vaikka kysellä tietoa, jonka voi myöhemmin todistaa. Pelättävää ei ole.
Koeta kuitenkin pysyä tässä "normaalissa" elämänmenossakin mukana.
kyllä mä pysyn normaalissa elämänmenossa mukana.ei ollu tekaistu juttu,iha tosi oli.muuten oon ihan normaali tyttönen täält landelta.mutta näyt "kiusaa"vaikkei niist mitää haittaa oo=)
Onko niissä mitään järkeä, tarkoitan selkeitä asiayhteyksiä, tai että mitä koettavat kertoa?
Näetkö niitä milloin tahansa, vai erityisolosuhteissa?
Jaa'a. Melkolailla mielenkiintoista tarinaa olet kirjoitellut. Täytyy kyllä myöntää, että epäilen sinun "kärsivän" hyperaktiivisesta mielikuvituksesta ja väsyyneenä minäkin "näen" asioita niin kuin moni muukin, uskokisin. Oletko koskaan käynyt aivokäyräkuvauksissa tms. testeissä joissa mitataan aivojen sekä hermoston toimintaa? Voisi olla myös mahdollista (mikäli olet murrosikäinen), että kehossasi tapahtuu muutoksia jotka "kanavoit" näyiksi. Tämä on vain tietysti yksi teoria (ja kuten minä pidän tieteellisistä teorioista) eikä tästä tarvitse pahoittaa mieltään.
Itsekin olen ollut mammografiassa, mutta ainakaan eivät maininneet, että mitään kummempaa olisi "näkynyt". Sain käsityksen, että pelailet "spiritismipeliä"? Oletko huomannut, että minkälaisissa yhteyksissä koet näitä tilanteita, milloin ne alkoivat, mitä silloin tapahtui elämässäsi jne jne?
juu,pelailen spiritismiä.yleensä outoja tapahtumia tapahtuu tämän "pelin" jälkeen.otiin pelailtu,ja sitten kotona yritin laittaa lautasta pöydälle.siihen muodostui ikään kuin magneetti kenttä.lautanen ei vaan mennyt pöydälle enne kuin pyyhkäisin kädelläni lautasen ja pöydän välista.se oli outoa.mutta tämä ei vielä oikein vastannut kysymykseesi.en ole käynyt testeissä enkä luultavasti käykään,en halua eroon näistä..henkimaailman kauheuksista ja kauneuksista=)
Miksi pitäisikään jättää tapauksesi kaltaiset mielenkiintoiset ilmiöt taakseen? Eihän siinä ole mitään tympäisevää, kenties erikoista. Tietysti oman lukunsa lisäävät tapaukset joissa "näyt" tai "äänet" alkavat käskyttää kohdettaan.
Olettaen tietenkin, että uskot spiritismiin, niin se voinee edesauttaa ko. efektien todentuntuisuutta. Onko kukaan muu kuin sinä yksin tai spiritistiystävistäsi todennut outojen tapahtumien todenmukaisuutta?
Ai Mika on ollut mammografiassa? Luulin, että Mika on mies, mutta ehkä rinnat alkavat nykyään kasvaa miehillekin, sillä elämmehän muutoksen aikaa.
ei mun kavereilla ole kykyjä,lukuunottamatta yhtä.hän on KERRAN,vain kerran onnistunut parantamaan päänsärkyni käsin.hän osaa myös ennustaa tarot korteista todenmukaisesti.
Nyt pääsi taas termit sekoittumaan ja pahasti. Sen siitä saa kun alkaa kirjoittelemaan sivistyssanoja eikä muista miettiä kahdesti ennen kuin lähettää kyseisen viestin.
Siihen, olenko mies vai joku muu, en ota sen kummemmin kantaa, mutta siihen mitä tarkoitin oli se, että olen käynyt joskus pikkupikkuporsaana "aivotestissä" jossa mitattiin aivojen toiminnallisuutta sekä aktiivisuutta tietyiltä alueilta.
Tämä koominenkin nimitysvirhe oli minun ajattelemattomuudellinen virheeni. Vai että mammografiaa... ei perskules.
Yritin tarkoittaa, että onko kukaan muu kuin näkyihisi uskovat ihmiset todistaneet näitä erikoislaatuisia ilmiöitäsi? Päänsäryn parantaminen ei ole kummoinenkaan niksi, täytyy vain tietää mistä painaa ja mitä tekee, niin johan helpottaa - ainakin osin -.
Myös fyysiset mielenkiintoiset teot (akupunktio, kivunlievitys) ovat erityisen mielenkiintoisia. Varsinkin hermopisteiden hallinta olisi mammograafisen magnifista.
Oletko Mika käynyt hemmografiassa? No ei vaiskaan.
Muuten, tiedätkös sitä, että aivoissa ei liikahda impulssin impulssi, ennen kuin ajatus syntyy Hengessä? Henki käyttää aivoja.
Heitin sulle pienet henkoset.
Mistä Hengestä puhut?
Immeisen rakenneosat: keho, Henki (tietoisuus), joka sisältää Sielun. Lisäksi on olemassa "henkinen" energia (bioenergia), joka pitää koko paketin kasassa. Kun tuo energia loppuu, saapuu kuolema.
Niin... siis kaikki (esim. ajatukset) on ensin tuolla Henki -alueella, jonka jälkeen ne vasta näkyvät aivoissa erilaisina impulsseina. Aivot ovat pieni tietsikka, jota tuo Henki käyttää kehon ohjaamiseen.
Tällainen systeemi.
Aikain viisaus on aika hyvä rajatiedon keskustelupaikka. Siellä ei ole niin paljon turhan jauhajia kuin täällä.
Aikain viisaus on aika hyvä rajatiedon keskustelupaikka. Siellä ei ole niin paljon turhan jauhajia kuin täällä.
Näihin sanoin päädyin seuraavanlaiseen käyttelykseen:
1. Ruoto, ruho, raato eli fyysinen keho
2. Henki, spirit, ajatukset eli tietoisuus
3. Erikeepperi, liittäjäaine eli nitoja
Kun 1. kohta pettää, niin kuolema ei tule. Kun kohta 2. pettää, ei vieläkään kuolo korjaa, mutta 3. kohdassa pidon loppuminen merkitsee vääjäämätön maatumistila?
Eli "Henki" on tietoisuus, keho on tämä maallinen tomumaja ja "bioenergia" on "salainen lisämauste" joka pistää koko laitoksen toimimaan?
Itselläni on teoria siitä, että meidän kehomme on vain astia meille "itsellemme", mutta fyysiset ominaisuutemme vaikuttavat (toisilla enemmän, toisilla vähemmän) meidän henkiseen (tietoisuus/sielu?) olemukseemme. Toisinsanoen periaatteessa olisi mahdollista, että ihmisen tietoisuus olisi energiaolento (köh) joka ei olisi riippuvainen kehostaan. Tässä olisi se ongelma, että mistä silloin 'me' saisimme energiamme?
Ihmisen täytyy syödä jotta ruumis pysyisi toiminnassa, mutta tarvitseeko ajatuksen/sielun/olemuksemme/hengen saada energiaa toimiakseen? Mikäli yllämainitun 'elämisen' mahdollisuus olisi ajankohtaista joskus tulevaisuudessa niin silloinhan aivojen (tai muun ruumiin) häiriötoiminnalla ei olisi mitään merkitystä "henkiseen" hyvinvointiin, eli miten kävisi esim. Downin-syndroomasta kärsiville ihmisille silloin jos he irtoaisivat maallisesta tomumajastaan "energiaolennoksi"?
No silläpä tavalla hyvinnii!
Olemme siis etupäässä energiaolento, joka käyttää kehoa duunaillakseen mitä ihmeelisimpiä asioita.
Mikäli keho pettää, eli olosuhteet Hengen siinä asumiselle muuttuvat sietämättömiksi, keho luovuttaa kaiken bioenergiansa pois ja Henki irtoaa.
Kokonaisuutta ylläpitävää energiaa saamme monella tavalla. Ruuan mukana (tosin mikroaaltouuni tappaa sen), hengityksen mukana, elämyksistä, sitä voi antaa toiselle, tai ottaa pois.
Ihmisen energiasysteemi on pirun monimutkainen, mutta energiaa vaihdetaan koko ajan toisten ihmisten kanssa. Joku ihminen saa energiasi kohoamaan välittömästi ja sitten joukossa saattaa olla yksi tyyppi, joka suorastaan imee kaiken voimasi. "Ikävään kuoleminen" on juuri tätä. Tämä on pitkä juttu.
Silloin kun Henki irtoaa kehosta, se lakkaa olemasta kehon vanki. Vaikka ihminen olisi olut syntymästään saakka sokea, pystyy hän Henki -muodossa näkemään.
Downin -syndroomasta kärsivällä on katkos Hengestä aivojen tiettyyn osaan. Muihin osiin yhteys on. Aivokuolleella on Henki, mutta sillä ei ole yhteyttä aivoihin. Ei siis pääse niitä käyttelemään.
Looginen on kokonaisuus, mutta tuntuu olevan länsimaiselle lääkärille kova paikka myöntää, että moni sairaus olisi parannettavissa jo siellä energiatasolla, ennen kuin se vielä edes fyysisellä tasolla ilmenee. Mutta kun se lääkefirma sanoo, että myyppäs lisää sitä lääkettä niin saat taas Ibizan matkan.
No silläpä tavalla hyvinnii!
Olemme siis etupäässä energiaolento, joka käyttää kehoa duunaillakseen mitä ihmeelisimpiä asioita.
Mikäli keho pettää, eli olosuhteet Hengen siinä asumiselle muuttuvat sietämättömiksi, keho luovuttaa kaiken bioenergiansa pois ja Henki irtoaa.
Kokonaisuutta ylläpitävää energiaa saamme monella tavalla. Ruuan mukana (tosin mikroaaltouuni tappaa sen), hengityksen mukana, elämyksistä, sitä voi antaa toiselle, tai ottaa pois.
Ihmisen energiasysteemi on pirun monimutkainen, mutta energiaa vaihdetaan koko ajan toisten ihmisten kanssa. Joku ihminen saa energiasi kohoamaan välittömästi ja sitten joukossa saattaa olla yksi tyyppi, joka suorastaan imee kaiken voimasi. "Ikävään kuoleminen" on juuri tätä. Tämä on pitkä juttu.
Silloin kun Henki irtoaa kehosta, se lakkaa olemasta kehon vanki. Vaikka ihminen olisi olut syntymästään saakka sokea, pystyy hän Henki -muodossa näkemään.
Downin -syndroomasta kärsivällä on katkos Hengestä aivojen tiettyyn osaan. Muihin osiin yhteys on. Aivokuolleella on Henki, mutta sillä ei ole yhteyttä aivoihin. Ei siis pääse niitä käyttelemään.
Looginen on kokonaisuus, mutta tuntuu olevan länsimaiselle lääkärille kova paikka myöntää, että moni sairaus olisi parannettavissa jo siellä energiatasolla, ennen kuin se vielä edes fyysisellä tasolla ilmenee. Mutta kun se lääkefirma sanoo, että myyppäs lisää sitä lääkettä niin saat taas Ibizan matkan.
Vaihniin? Mutta minne menevät ne Henget (minulle tajunta) sitten, kun keho ruopii ja tekee sammutustöitään? Itse ajattelin lähinnä sellaista "henkiolentofuusiota", että tämä fyysisen ruhon omaava ihminen olisi ja kommunikoisi telepatisesti(?) siellätäällä kulkevien "henkiolentojen" kanssa.
Nämä "henkiolennot" siis olisimme me itse, mutta vapautettuina kehomme rajoituksista. Tietysti tämä aiheuttaisi jonkinsorttista närää mm. seksimaanikoiden yhteydessä, mutta tämän kenties voisi mahdollisesti hoitaa siten, että "tajunta/olento/sielu" asettuisi rakennettuun kehoon (joka tietenkin vaatisi oman hoitonsa? Pidätkö tämmöistä teoriaa mahdollisena?
Tietysti se, miten tämä 'tajunta-olento-sielu' pysyisi "kasassa" leijailessaan ympäriämpäri maita ja mantuja. Kenties tällä mainitsemallasi erikeepperillä? Olettaen myös, että ihmisen tajunta aivoissa säätelystyy sähköimpulssien avustuksella niin voisiko EMP silloin tuhota tämän vaihtoehto-olennon?
Aikain viisaus? Missä päin se on?
Osoitin tietämättömyyteni.
Henki poistuu kehosta siihen paljon puhuttuun "henkimaailmaan". Mutta sitten, kun ollaan täysin valmiita, yhdytään suurimpaan Henkeen mitä löytyy, eli siihen jota nimitetään Jumalaksi. Minä puhuisin kuitenkin maailmankaikkeuden Hengestä.
Jotkuthan harhailevat pitkään fyysisen maailman lähettyvillä. Mutta siellä vapaana Henkenä ollessa on niin kivaa, ettei enää kaipaa tätä helevettiä. Vaikkakin olisi mahdollista tirkistellä ammattikoulun tyttöjen pukuhuoneessa.
En ehkä ymmärtänyt luomaasi olentotyyppiä. Kyllähän monet ottelevat yhteyksiä henkimaailmaan. Se on mahdollista.
Mielestäni irronnut Henki ei voi asettua mihinkään toiseen kehoon, koska Henki on täsmälleen saman muotoinen, kuin hänen fyysinen kehonsa. Eli se ei oikein istu vääränmalliseen kehoon. Ehkä klooniin, mutta en usko senkään olevan täydellisesti samanlainen.
Keneen otat spiritismiä pelatessa yhteyden? Ketä pyydät?
Saatko vastausta tiedusteluusi? Minä sain pelkkiä valheita: "sitä joskus tulee valehdeltua...", ja lopetin. Miksi sinulle ei riitä
arki ilman henkimaailmaa? Kysyn kaikella ystävyydellä.
:o)
Aha! Siis juutalaisten Jumala ei ole yhtä sinun maailmankaikkeuden Henki (jota kutsut hieman hämäävästikin Jumalaksi)? Olen ymmärtänyt, että juutalainen Jumala on jokin henkiolento pilvenreunalla ja hän pitää huolta häneen uskovista. Minulle on olemassa maailmankaikkeus. Ei minkäänlaista Henkeä joka olisi kaikkien käsittämä maailmankaikkeus tai Gaiaa joka pitäisi huolta maasta.
Teoriassani oleva "olento" on tämä meidän ihmisten oma omuun, näin vaikeasti ilmaistuna. Elikkäs keho on biologista massaa jolla ei ole omaa tahtoaan. Me ihmiset olemme yhdistelmä biologista kehoamme ja tajuntaamme ja tämä tajuntamme lienee se tämä mitä monet kutsuvat sieluksi?
Eli voisiko ruumiin rajoituksista päästä eroon irtaantumalla biologisesta astiastaan jos se ei toimi kunnolla? Toisinsanoen tajuntamme (eli siis minäkin joka tätä viestiä kirjoittelen biologisen alustani avulla) voisi olla riippumaton astiastaan, mutta jollainmuotoa kommunikoida toisten tajuntojen kanssa. Jos olette sattuneet näkemään Babylon 5 sarjasta sellaisen pätkän jossa "sielunkerääjärotu" "pelastaa" kuolevia sieluja, niin silloin kenties osaamme kommunikoida keskenämme sopivasti tästä "olennosta".
Ruumis on alusta jossa me kasvamme ja jne jne kunnes keho sippaa. Aivot rapistuvat ja keho sanoo sopimuksen irti. Voisiko tässä vaiheessa 'karata' kehostaan ja asettua esim. jonkinlaiseen "haamutilaan" ja toimia 'loputtomiin' kehon vielä kadottuakin?
Emme kuitenkaan katoaisi mihinkään haamumaailmaan vaan pysyisimme täällä toistemme keskuudessa, mutta emme tarvitsisi mitään mitä kehomme on tarvinnut selviytyäkseen. Voisiko ihmisen mielen (eli siis meidät) säilöä jonkinlaiseen kenttään jossa jatkaisimme olemistamme? Tällainen ajatus on käynyt mielessäni ja ajattelinkin jakaa teoriamahdollisuuteni muidenkin kanssa.
Luonnollisestikaan tästä ei ole todisteita, enkä näin väitäkään, mutta teoriana tämä tarkoittaisi ikuista elämää. Olisimme olemassa ja voisimme jatkaa filosofointia ja tutkimustöitämme jne jne, mutta meidän kehomme katoaisivat. Kehon korvikkeeksi voisi esim. asettua tekokehoon (ts. riivata astia). Kenties tämänkaltainen elämä voisi ollakin mahdollista.... sitten joskus.... jotenkin... kenties?
Niin, siis sillä maailmankaikkeudellakin on olemassa se henkinen puoli, mikä ei simmulle näy. Pelkkä fyysinen kaikkeus ei riitä olemaan kaikkeus.
Mitäs tuossa sinun jutussasi on sitten uutta? Tarkoitan, että kautta aikojen on puhuttu henkimaailmasta. Siellä ne henget (kehosta irronneet sielut) kommunikoivat ja elävät toistensa kanssa omaa elämäänsä.
Sinne on mahdollista siirtyä kehon ollessa elossakin ja palata takaisin. Kuten aiemmin mainitsin, joka irtoaa, ei mielellään jää fyysisen maailman tasolle enää haamuilemaan. Siellä on suuremmat mahdollisuudet.
Elämme ikuisesti... vaihdamme vain tasoa.
Ah, nyt selkesi sinun näkemyksesi maailmankaikkeudesta. Itse arvelen, että maailmankaikkeus on puhtaasti fyysinen ilmiö. Sattuma sattui korjaamaan satoaan ja *puf* myö olemme täällä. Se tietenkin mitä oli ennen - tai jälkeen - maailmankaikkeuden on täysi mysteeri. Kenties se joskus selviää, mutta se on ainakin selvä, että mietiskellessäni näin valtavia asioita, pienen kirkkaan hetken, tunnen valtavaa observointia. Miten ihmeessä kaikki tämä on olemassa? Miksi tämä on olemassa ja mitä tulee olemaan kun maailmankaikkeutta ei enää ole? Kyllä jotain arvatenkin on olemassa, mutta mitä ja missä? Valtaisia ajatuksia ja tuskin tuota yksi ihminen koskaan tulee selvittämään omassa mielessään, kun taivaalle katselee.
Mutta tässä minun teoriassani tämä "olento" ei katoa minnekään "henkien ulottuvuuteen" vaan yksinkertaisen monimutkaisesti vain irtoaa ruumiistaan. Tämähän kaikki on vain teoreettista teorisointia. Toisinsanoen kun istuskelet linja-autossa ja poriset vieressäsi leijailevan olennon (vaikkapa kirkas lentiäinen) kanssa siitä, miten tontut ja oravat voisivat elää sovussa, niin on tässä ja nyt se todellisuuden tila, jossa olisimme kaikki.
"Henki" ei siis karkaisi minnekään, vaan jatkaisi olemistaan kaikkien muiden nähden tässä ja nyt. Tällä tasolla. Fyysisessä maailmassa fyysisenä energiana. Vähän samaan tapaan kuin pallosalamakin on todellinen ilmiö ja kaikki näkevät sen jos sattuvat näkemään eläissään sellaisen. Samoin kuin minäkin olen näkyvä tässä ruumiissani kaikille jotka eivät ole sokeita, olisivat "tajuntammekin" kaikille näkyviä (paitsi sokeille, tietty). Toisilla olisi keho ympärillään, toisilla ei.
Niin että Henget ne ympärillämme pörräisivät ja voisimme kommunikoida.
Kuten aiemmin mainitsin, joka on siihen tilaan päässyt, niin häntä ei pahemmin kiinnosta oleskella vain tässä meidän lähettyvillämme. Lisäksi, kun Henki on kehossa, on se myös kehonsa vanki sikäli, että Hengestä Henkeen -kommunikointi ei onnistu... helpolla. Kehossa ollessa on siis kehon rajoitukset. Onhan näitä meedioita, jotka nimenomaan ovat herkistyneet yhteyttä varten. On se siis mahdollista.
Sitten on vielä sellainen rajoittava tekijä, joka meidän toimintaamme ohjaa, eli Sielu. Henkinen olemuksemme sisältää Sielun. Se on ikäänkuin takapiru, joka esim. määrää hetken, jolloin meidän on aika poistua, elikkäs kuolla. Siihen on ohjelmoitu sielusuunnitelma, joka on ikäänkuin lukujärjestys asioista, joita olemme tänne tulleet opiskelemaan. Kun kaikki on opiskeltu, Sielu sanoo, että nyt sitten lähdetään.
Tällaista elektroniikkaa meissä on.
Vieläkään en onnistunut ilmaisemaan teoriaani tarkoin. Tarkoitin siis, että nämä henget olisivat yhtä fyysisiä kuin kehotkin ja kaikki voisivat keskustella näiden kanssa. Henget-ihmiset-henget. Esim. henget voisivat julkaista tutkimuksiaan lehdissä ja niin pois päin. Ei minkäänsorttisia näkymättömiä olentoja vaan puhdasta energiaa jonka voi silmin (ja korvin) havaita.
Jaapa jaa... kylläpäs meikäläisen hahmotuskyky nyt oli aivan muualla. Pahoittelen häiriötä, jonka toivon jäävän tilapäiseksi.
Salamapallokin tuntuu fyysisellä tasolla ja reilusti.
Ei se henkonen ole niin karkeata energiaa kuitenkaan. Hienompijakoisia ovat. Aiemmin muistaakseni mainitsin, että kun henki irtoaa, tiivistyy se välittömästi hyvin pieneksi pisteeksi. Eli, jonkun irronnut henki saattaa olla vaikkapa nuppineulan kärjellä eikä kukaan sitä huomaa.
Itse leijailin irronneena kynnysmaton karvojen välissä ja karvat olivat suhteessa puiden korkuisia.
Ymmärrät kyllä minkälaiset mahdollisuudet ovat tunkeutua vaikka minkälaisiin karvamättäisiin. Huimaa, mutta tosimiehen elämää.
Jawohl. Semmoinen neliömetrin kokoinen visuuaalinen öttiäinen olisi aika hauska.
otan yhteyden piruun,ja kuolleisiin.ensin olen vain jutellut pirun kanssa,joskus kysyin saanko kommunikoida saatanan kanssa,mutta vastaus oli:hän ei kuulu kuolevien eteen.se oli outo vastaus koska...tai no oli vaan.saan aina vastauksia,ja järkeenkäypiä sellaisia.jos Hän valehtelee sinulle,sinun henkisyys tasosi on matala.henkimaailma on osa minun elämää,kuulostaa tyhmältä,mutta näin se on.olen kyllä normaali silti.
Kun toteat minun henkisen tasoni
olevan matala kun minulle valehdellaan
enkä sitä hyväksy puhuu selkeästi
sinun kypsymättömyydestäsi. Totuus ei pala tulessakaan. Selität tuolla alempana kirjoituksessasi
uskovasi saatanaan muttet Jumalaan. Sen verran kai, tyttörassu, tajuat
että leikit häviäjän, pahuuden kanssa. Nyt se varmasti tuntuu sikamageelta, mutta siinä leikissä sinä häviät.
Henkimaailma on totta, sinä et kuulu siihen. Toivon,että opit kulkemaan valoa kohti, se tie on Jeesus.
Saatana voittaa aina,mutta kuten olen sanonut,en ole palvoja.Minä häviän siinä leikissä,mutta häviän siinä uskossa että Hän ei tee sitä ehkä pahassa mielessä,vaan siinä etten ole täysin satanisti,eikä Hän hyväksy sitä.Henkimaailma ON totta,se ei ole yksin minua varten vaan saatanaan ja sen sellaiseen uskoville.Minusta ei koskaan tule ns."jeesustelijaa" outo termi mutta ei tule..!
Kun kerran raamatun pahan hahmon kanssa leikit et voi kieltää sen vahvemman hyvän hahmon olemassaoloa. Ei yhtä ilman toista! Saatana voi voittaa erän mutta koko pelin se tulee häviämään, kuten raamatussa se niin selvästi sanotaan. Totuus ja rakkaus voittaa. Kun henkimaailma alkaa sikamageen fiiliksen jälkeen ahdistamaan (niin on käynyt kaikille leikkijöille ja niin tulee sinullekin käymään!) kutsut Jeesusta niin saat avun. Tätä faktaa et pysty miksikään muuksi muuttamaan sen pikku sydämessäsi tiedät. Siellä kuiskuttelee omatunto joka kertoo sinulle totuuden. Sen henkimaailma haluaa vaientaa. Muista, sitä saa mitä tilaa: pahasta saat pahaa, hyvästä hyvää!
Erikoisen typerä olet jos koitat muuta väittää. Toivon sinulle onnellista, iloista elämää ja kaikkea hyvää!
Noh, tulkitsen itsenikin jokin tasoiseksi "näkijäksi" vaikken ihan noin värikkäitä näkyjä näekään.
Näen tulevia asioita unissa esim. joskus pienenä lyhyinä kuvaväläyksinä tai saatan tietää vain etukäteen, miten joku asia päättyy. Usein asiat ovat vähäpätöisiä, eivätkä mitään lottonumeroiden tai maanjäristyksien tasoisia. Samoin tunnen että asioihin puuttuminen (jos se ei ole selvässä ristiriidassa omatuntoni kanssa) ei ole hyväksyttävää.
Tiedän että halutessani olisin saanut harjoitettua tuota kykyä vieläkin paremmaksi, mutta mielestäni kaikkea ei tarvitse tietää. Sillä tulevaisuuden näkeminen saattaa kasvaa raskaaksi taakaksi. Toisaalta tulevaa ei ole vielä täsmälleen ennalta määrätty, joten pienten "ikkunoiden" näkymät eivät kerro koko totuutta ja "todennäköinen" tulevaisuus saattaa aina muuttua.
Olen hyväksynyt ominaisuuden osaksi minua, enkä pidä siitä edes suurta numeroa. Olen vain huomannut että muut ihmiset pelkäävät senkaltaisia asioita, joten pidän asiat omana tietona.
Olen vain tyytyväinen etten näe ennalta onnettomuuksia, tulipaloja, hirmumyrskyjä, sotia, jne...
Ei ole ehkä edes kovin suotavaa nähdä tai yrittää nähdä kuolleita ihmisiä, sillä hehän ovat selvästi vaikeuksissa, tai " huonoja henkiä" koska ovat jääneet tähän maanpinnan läheisyyteen. Kyllä kaikki autuaat sielut ovat paljon kauempana. En näkisi mitään syytä laajentaa taikka kasvattaa tällaista näkemistä, se ei ehkä ole viisasta.
Mutta tämä on vain minun näkemykseni näistä henkiasioista, voin olla väärässä... ( en usko.)
Valtavat määrät asioita joita en voi todistaa.
Muulla tavalla kuin kertomalla unistani heti kun herään.
Sekä kirjoittamalla ylös asiat ja tapahtumat.
Minun voima eläimeni on Kettu joka ilmoittaa minulle ihmisten väärin käytökset perhettäni kohtaan. Uskon kuitenkin Jumalaan kaiken tämän keskellä.
Käytätkö matkoillasi rumpua vai tapahtuvatko ne itsestään?
ja se mutta on:ei niiden henkien tarvitse olla pahoja,riittää että ne on vääräuskoisia,tai että ne ovat ateistisia,niinkuin minä.enpä silti tiedä,jumalaan en usko,mutta saatanaan kylläkin.en ole todellakaan satanisti,olen normaali.OLEN AJATELLUT,VOISINKO AUTTAA NIITÄ.EIVÄT NE IKINÄ MITÄÄN PYYDÄ.ups,tuli isolla,mut ei kai sillä mitään.jos teidänlaisenne ihmiset jotka uskovat jumalaan,näkevät hengen,sanokaa vain että menkää pois.nämä henget tottelevat.mutta varoituksen sana jos pelaatte spiritismiä kotona,tulee piru seinälle,ja huonot henget taloon.minä olen kolme kertaa nähnyt Hänen kasvonsa,se riitti.
Varo, spiritismin pelaamisesi on avannut sinut Saatanan demoneille! Pahat henket ottavat yhteyttä ihmisiin, jotka harrastavat spiritismiä, ja esiintyvät muka vainajien henkinä! Vain herra Jeesus voi vapauttaa sinut niistä. ÄLÄ SOTKEUDU NÄKYMÄTTÖMÄN HENKIMAAILMAN VOIMIIN, vaan hakeudu jonkun uskovaisen luokse tai seurakunnan kokoukseen ja kerro siellä kokemuksesi.
Varo, spiritismin pelaamisesi on avannut sinut Saatanan demoneille! Pahat henket ottavat yhteyttä ihmisiin, jotka harrastavat spiritismiä, ja esiintyvät muka vainajien henkinä! Vain herra Jeesus voi vapauttaa sinut niistä. ÄLÄ SOTKEUDU NÄKYMÄTTÖMÄN HENKIMAAILMAN VOIMIIN, vaan hakeudu jonkun uskovaisen luokse tai seurakunnan kokoukseen ja kerro siellä kokemuksesi.