heip. olen lähdössä ensi kuussa viikoksi tuttavaperheen luo Nottinghamiin, ja olen tässä miettinyt että eikös englannissa saa ihan visa electronilla nostettua tililtä rahaa? ja jos rahan vaihtamiselle tulee tarvetta, niin onko helpompaa vaihtaa tällä suomessa ennen matkaa rahaa vai vasta perillä?
rahan nostaminen/vaihtaminen
matkalle lähtevä
1
431
Vastaukset
- Mä vaan
Heippa,
minä vaihtaisin ehkä Suomessa satasen punniksi, loput ostokset tekisin suoraan Electronilla kaupan kassalla. Rahaa saa nostettua tietysti lontoolaisista automaateistakin, mutta ottavan ylimääräisen maksun. Muista MUISTAA pin-koodi, Lontoossa suurinpiirtein vaaditaan näpyttelemään koodi maksulaitteeseen. Ja jos ei muista, kauppaneidit tuhisevat ja printtaavat kuitin jos hyvä säkä käy. Esim. Tescossa ei taida kuitteja tulostella.
Hyvää matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114659Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948