Eli kun Nortonin 2006 palomuuri ja virustorjuntaan tuli vikaa ja nyt se pitäisi asentaa uudelleen. Mutta asennus herjaa, että koneessa jo aikaisempi asennus, vaikka olen sen poistanut uninstallin kautta. Eli mitä tehdä? Hyvistä neuvoista jo etukäteen kiitos.
Kuinka asennan Nortonin uudelleen?
Hanne
8698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
lisää tai poista sovellutuksen kautta seuraamalla
ohjeita ja mitään rippeitä ei jäännyt.sen jälkeen asensin AVASTIN ohjeiden mukaan ja olen ollut todella tyytyväinen tähän ohjelmaan toistaiseksi.mitään herjoja ei ole tullut vielä ja on vierailtu kaikennäköisillä sivustoilla.palomuurina xp:n oma.kyllästyin maksamaan noita norttonin päivityksiä.
http://service1.symantec.com/SUPPORT/tsgeninfo.nsf/docid/2005033108162039
Kun katsoo täällä olevia ihmisiä joilla on ongelmia viirusten kanssa koko ajan ja koneet sekaisin niin kas kummaa noi ilmaisohjelmat 99%:=)miksi??????
F-Securen käyttäjillä näkyy olevan eniten ongelmia.
Ohjelmat pitää AINA poistaa Ohjauspaneelin Lisää tai Poista sovelluksella.
Ohjelmien omat uninstall toiminnot ei aina poista kaikkea kuten sinullekkin kävi.
kun niitä ei tarvita.ohjauspaneelin kautta sen saa täydellisesti pois.
Jos ei osaa käyttää työkaluja niin eipä niitä kannata latailla.Työkalu poistaa paremmin kuin lisää/poista sovelluksen kautta.
lisää/poista sovellutuksessa norttonissa avautuu ihan erillinen poisto-ohjelma eikä suinkaan vain paina poista ja sillä selvä.tämä avautuva poisto-ohjelma kyllä poistaa ainakin niin paljon ellei täysin norttonin että voi ajaa uuden virusjärjestelmän sisään herjoitta.