Kanille tilliä ?

Saako kanille antaa tilliä ? Kiitos moi.
53595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

älä kauheasti anna, mutta ei kai siitä haittaakaan ole pienissä määrin. oma kanini on silloin tällöin saanut tilliä, eikä ole kuollut..

Äänestä

Tottakai saa antaa... periaatteessa kanille voi antaa kaikkia yrttejä mitä ihmisetkin syö. Täällä vähän listaa mitä kanille saa/ei saa antaa: http://puput.net/keskustelu/index.php/topic,4828.0.html

Äänestä

Kyllä saa. :D Suomen kaninhoito oppaassa sanotaan että saa myös pinaattia persiljaa minttua ym ym

Äänestä

Itse olen antanut !!! Eikä kanilleni ole kuinkaan käynyt!!

Äänestä
  • Eikös ollut niin että tilli poistaa nestettä elimistöstä. Että ei mitään himoannoksia koko päiväksi tyrkylle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uyh kirjoitti:

Saako kanille antaa tilliä ? Kiitos moi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu