Demareilla täysi paniikki->haukutaan kokoomusta ja pelotellaan porvarihallituksella

Anteeksi demarit, mutta eipä ole tarttunut yhtään teidän teemaa keskustelusta, jolla vaaleihin lähdette. Tosin vaalikampanjan avaus on teilläkin kokoomuksen tapaan parin viikon päästä, mutta jotain omastakin politiikasta pitäisi julkituoda toisten haukumisen sijaan.
3650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miettivät hartaasti mennäkkö ääänestämään ollenkaan tai ainakin ketä äänestävät. Olisiko vasemmistopuolue parempi vaihtoehto olisihan se ainakin delvästi vasemmistolainen. Demaripuolue ei aja enää demareiden asiaa vaan on puoluepamppujensa rikastumisien myötä ajamassa vaan omia etujaan. Pahempia kuin kokoomuslaiset, joilla on sentään periaatteita. Kansalla ei ole väliä kunhan vaan itsellä ja puoluekavereilla pankkitili kasvaa.

Äänestä
  • sen kummempi ole kuin demaritkaan.Kokoomus on aloittanut pelin tekemällä hallitusta ennen kansan mielipidettä.
    Vaalit ovat sitävarten että kansa sanoo ensin sanansa ja sen jälkeen tapelkaa hallituksen teosta.

    Äänestä

Demareilla näkyy tosiaan olevan pelikuviot jo ihan sekaisin ja vaaleihin on vielä 2 kuukautta aikaa. Minkälaiseen sekoiluun vielä ehtivätkään ?

Sohitaan sinne ja sohitaan tänne ilman kunnon päämääriä, syytetään muita siitä mitä itse ollaan tehty tai jätetty tekemättä. Tyypillistä demaripolitiikkaa.

Ja nämä viime päivinä demaripoliitikoilta tulleet lausunnot, säälittävän alamittaisia "päästöjä" kokeneilta aammattipoliitikoilta.
Tarkoitan tällaisia nimiä kuin Backman, Rajamäki ("porvarihallitus on vaara maan sisäiselle turvallisuudelle" - käsittämätöntä tekstiä) ja nyt tämä uusin rykäisy viisaaksi mieheksi luulemaltani Erkki Tuomiojalta.

Kaikki kielivät hirmuisesta uhasta, pelosta
ja tietysti kateudesta, kun kokoomukselle on kuin onkin tulossa aikamoinen vaalimenestys.

Ja demareille enimmäkseen menetyksiä useissa vaalipiireissä.

Sorry demarit, tyhmyydelle ei voi mitään.
Teillä on ollut vuosia tai vuosikymmeniä aikaa korjata asioita - ja mitä on saatu. Ei ole tullut takkia, ei nuttua, ei edes sitä sadun tuluskukkaroa.

Olette vaan ryssineet maan asiat ns. päin prinkkalaa ja nyt kansa maksaa kovia veroja teidän eliitin elättämiseksi ja lihottamiseksi.
me suomalaiset todellekaan emme ole tyytyväisiä näihin demarikinkereihin.

Pitää saada jotain parempaa - ja aika pian !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kokoomus vahvistuu kirjoitti:

Anteeksi demarit, mutta eipä ole tarttunut yhtään teidän teemaa keskustelusta, jolla vaaleihin lähdette. Tosin vaalikampanjan avaus on teilläkin kokoomuksen tapaan parin viikon päästä, mutta jotain omastakin politiikasta pitäisi julkituoda toisten haukumisen sijaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu