Porschemiehet ovat kaikki työttömiä, kun joutavat vastailemaan ja vastaväittelemään kaiken maailman provoviestittäjille? Luulisi olevan ihmisellä tärkeämpääkin tekemistä, kun saattaa itsensä naurunalaiseksi täällä. Tosin se ei nimimerkin takana ole niin vaarallista, mutta se helposti saa ihmiset yleistämään koko Porscheväen samankaltaisksi.
Onko niin, että
8
523
Vastaukset
- si.
usein sinäkin käyt,
tai joku muu koneeltasi, vai mitä ???
oletko työtön. - kehvetti
Monet tänne viestittelijät eivät omista Porschea. Minä olen yksi heistä. Ajan vanhalla Audilla ja olen tällä hetkellä vuorotteluvapaalla vasten omaa tahtoani.
Siksi minulla on aikaa hillua Audi palstan lisäksi täälläkin postaamassa päivät pitkät, sillä arvostan Porschea vaikka sellaista en omistakaan.
En välitä vitunkaan vertaa siitä mitä ihmiset päättelevät viestieni perusteella tai kuka alkaa yleistämään ja mitä. Vaikka sinua kiinnostaisi mitä muut sinusta ajattelevat niin ei se tarkoita sitä, että muitakin kiinnostaisi, varsinkin jos kyseessä on pääasiallisesti ventovieraita ihmisiä.- Antebebeto
porsche-palstalainen porschepuolustaja? Ainakin kielenkäytöstä päätellen. Hei,lohdutukseksi voit irrottaa vanhasta audistas korin ja teipata ilmastointiteipillä siihen päälle Porsche 924 korin niin sulla on 1:1 Porsche kasassa ;)
- kehvetti
Antebebeto kirjoitti:
porsche-palstalainen porschepuolustaja? Ainakin kielenkäytöstä päätellen. Hei,lohdutukseksi voit irrottaa vanhasta audistas korin ja teipata ilmastointiteipillä siihen päälle Porsche 924 korin niin sulla on 1:1 Porsche kasassa ;)
Miksi kysyt tuollaista? Eikö asia ole harvinaisen selvä.
Miten muutenkaan viestiäni voisi tulkita kuin siten, että totean olevani Porsche-palstalla hilluva Porschen puolustaja?
Miksi kuvittelet, että kaipaisin lohdutusta? Vaikka haluaisin Porschen niin ei se tarkoita sitä, että olisin onneton.
Vaikka minulla ei olekaan varaa ostaa Porschea niin pääse ajelemaan kahdella sellaisella verrattain säännöllisesti sekä liikenteessä että radalla.
- Aina väärinpäin
Niin, se on vanha ja viimeinen kikka vetää tuo provo-kortti hihasta ja alkaa jauhamaan siitä. Kun ei muuta valituksen aihetta enää keksitä niin yhtäkkiä kaikki kuitataan sillä, että viestit olivat vain provoja ja kylläpä kaikki ihmiset olivatkin tyhmiä kuin vastasivat vaivaisiin provoihin.
Provotkin sisältävät usein asiaa asiavirheiden lomassa. Ei minua ainakaan kiinnosta sen kummemmin puntaroida jokaisen viestin sisältöä ja arvuutella onko tuo pohjimmiltaan provo vai ei. Jos huomaan, että viesti sisältää edes jotain asiaa niin vastaan siihen jos huvittaa.
Mitä se sinua niin kovasti kiinnostaa, mikä jonkun toisen motiivi on vastata johonkin viestiin.
Useimmiten provokatiiviset viestit on myös kirjoitettu perustuen johonkin asiaan mikä provoilijaa kiinnostaa ja miten provoilija haluaisi jonkin asian olevan. Ei niitä aiheita ihan hatusta vedetä. Monesti näkee kuinka provoilija niin sanotusti koittaa kepillä jäätä ja postaa jonkin radikaalin mielipiteensä jostain aiheesta. Jos mielipide tyrmätään ja provoilija väitellään suohon niin hän joko
A) katoaa vähin äänin
B) alkaa parkumaan siitä kuinka kaikki oli vain provoa ja kaikki olivat niin tyhmiä kun lankesivat hänen provoonsa.- kohtaan A löytyy
vielä toinen vaihtoehto, eräänlainen A1. Siinä provoaja ei katoa vähin äänin, vaan helvetinmoisella mekkalalla julistaa että keskustelu on mennyt asiattomaksi ja että hän poistuu vähäksi aikaa kunnes keskustelu on taas asiallista.... :D :D MOT MOT MOT!
- porshetta ikuisesti
porssehenkilöllä on aikaa, mutta ei siksi että olisi työtön.Käsittääkseni tämä foorumi ei ole julkinen tohtoriksi väittelytilaisuus, vaan täällä voi jokainen " kynnelle kykenevä " laukoa mielipiteitään kunnes kyllästyy lukemaan näitä stooreja. Ostan kyllä porschen, lottoan aktiivisesti mutta minkä värisen ja sen jälkeen vasta muut vaikeat tekniset asiat...
- 996c4
Itse olen sairaseläkkeellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820