Olen harkinnut ostaa autokseni käytettyä vm. 2002 1.2 Opel Corsaa.. Kuinka luotettava auto mahtaa olla kyseessä? Minkälaisia muita kokemuksia tästä mallista teillä on? Voiko esim. radion vaihtaa mieleisekseen, vai onko se integroitu yms.. olisin kiitollinen kaikesta tiedosta.
Corsaa ostamassa...
2
834
Vastaukset
- en osaa vastata
Useimmat autot ovat ihan suht luotettavia jos niitä ajaa ja pitää hyvin. Corsa on keskivertoa luotettavampi. Ei kannata uskoa kaikkia kauhukertomuksia. Minkä tahansa auton saa tumpelo rikkomalla rikki. Moneen kertaan.
- ohut
On käytössä juuri tuollainen. Karvahattumalli eli ei mitään sähköherkkuja. 40 tkm ajettu, ei ongelmia. Ok ajettava jopa soratiellä. Suht pieniruokainen. Helppo ja halpa huoltaa itse. Hyvä äänentoisto pikkuautoksi. Älä usko jo urbaanilegendojen muodon saaneita opel-haukkuja, vaan mudosta oma mielipiteesi.
Pari pientä ominaisuutta. 1. Lukon peitekilvet putoilee. Kallista uusia (koko lukkopesä), mutta pärjäilee ilmankin. 2. Hattuhyllyn kiinikkeet mallia susi ja on työstettävä itse, jotta toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1637322
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264218- 503728
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1473210- 512966
- 492559
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262356Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2732049Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt552005- 291906