Apua aloittajalle

Mihin kannattais sijoittaa ihan alussa kun on suorittanu licensyn ja mikä treeni olis kannattavin alussa?
3382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

keskikenttä treeni. Hommaa hyvä valkku kurjal johtajuudel ja sit 6 17-18v kelvollisii pelinrakentajii, joil sais olla vähän kestävyyttä. Treenaa ne 19-20v ja myy sit pois ja alota alust vaik sama treeni, mut paremmil alku pelaajil. Laajenna stadikka vast ku muuten on kaikki kunnos eli vast 2-3 kauden pääst.

Äänestä

Itse ostaisin Kelvollisen valmentajan kehnolla johtajuudella, maksaa muistaakseen 70-80k. Ala treenaamaan esimerkiksi keskikenttää, osta siihen kuusi 17-18 vuotiasta kelvollista pelaajaa. Stadionia laajennat vasta sitten kun olet saanut sen muutamat kerrat täyteen.

Äänestä
  • kiitos

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua tarvitseva kirjoitti:

Mihin kannattais sijoittaa ihan alussa kun on suorittanu licensyn ja mikä treeni olis kannattavin alussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu