millaisia kokemuksia 406 coupesta?
oon tykästynyt auton ulkonäköön, mutta muusta en tiedä. kestääkö auto ja mitkä on tyyppiviat? onko kaikkien ranskalaisten ominaisuus että alkaa tuntuun vetelältä ja löysältä kun mittari alkaa lähennellä 200tkm? vai onko peugeot poikkeus? millaset takapenkki tilat coupessa on? mahtuuko aikunen istuun takana?
oon tykästynyt auton ulkonäköön, mutta muusta en tiedä. kestääkö auto ja mitkä on tyyppiviat? onko kaikkien ranskalaisten ominaisuus että alkaa tuntuun vetelältä ja löysältä kun mittari alkaa lähennellä 200tkm? vai onko peugeot poikkeus? millaset takapenkki tilat coupessa on? mahtuuko aikunen istuun takana?
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://late.nwps.ws/smf/index.php
Coupe on erinomainen auto. Näyttää todella hyvältä, mielestäni parhaan näköinen auto joka on hinnaltaan ns. normaalien ihmisten saavutettavissa ja muotoilu on ajatonta (itselläni -98 ja ihmiset arvioivat sen aina pari vuotta vanhaksi autoksi), kulkee hyvin ja laadukas. Paras kommentti oli yhdeltä tutulta joka ajaa uudella Golfilla: "Jospa mullaki ois joskus varaa ostaa tuollainen auto". En kehdannut sanoa että Golfin hinnalla olisi saanut melkein kaksi tällaista :)
Itselläni ollut 3 vuotta tuollainen auto. Seuraavaksi ostan varmaan uudemman samanlaisen. Omalla coupellani ajettu nyt 140 000 kilometria eikä pienintäkään ongelmaa ole ollut. Kateelliset panettelevat pösöjä. Osta ihmeessä, et kadu.
niin. peugeot on hieno auto. sen on suunnitellu joku ferrarin suunnittelija. takapenkille menee aikuinen mutta tekee vähän tiukkaa. ainoa miinus jota olen löytänyt niin verhoilut vähän alkaa irtoilemaan liimoista. koska nahka on kutistunut. mainio auto.
Olen ajellut coupella monta vuotta ilman suurempia ongelmia, takapenkille kun saa itsensä ahdettua niin siellä matkustta oikein mukavasti kuppipenkeissä mutta vain kaksi henkilöä enpää ei mahdu, kannataa muuten varmistua että automaattiikkunat toimii tai muuten tulee TOSI kallis lasku, kori osat maksaa paljon esim, etupuskuri n, 2000€ maalattuna, ainakaan oma c. ei ole mitenkään vetelä mittarissa on 140t.