autoni pyöränkaaressa on ruostetta parissa kohtaa pituussuunnassa 5cm ja leveyttä 2-3cm..
eli miten ne kannattaisi kunnostaa? mielestäni siinä ei tarvitse vielä lähteä hitsaamaan..ehkä ei myöskään kittaamaan vaan ehkä hiominen riittäisi kun ruoste ei ole mennyt vielä pellistä läpi..?!
osaisiko joku neuvoa miten työ tulisi suorittaa..?
ajattelin että tekisin näin. ensin hion hiomapaperilla(karheus?) maalin ja ruosteet pois isommalta alueelta ja sitten maalaan sen kohdan..toimiiko?
pyöräkaarien kukkaset
4
671
Vastaukset 4
Jospa täältä apua
http://www.autowiki.fi/index.php/Ruostevaurion_korjaus
Ruostevaurion korjaus - AutoWiki- pikkurälläkkä
käteesi ja hiase ruosteetpois, jos ei ole ruostunut puhki niin ruosteenesto pohja maali. sen jälkeen paklaat, hiot, paklaat, hiot... sitten täyttävä pohjamaali ja hiot ohuella. ja sitten pintaväri.
tai jos rälläköinnin jälkeen ilmenee pellin läpiruostuminen, niin hitsaat paikan ja pistät saumaan koritinan ja jatkat edellisen ohjeen mukaan.- sitroen.
ei yhdessäkään ole ollut mitään pyöräkaaria. Jätä sinäkin sellaiset ruostumasta pois, ei ole edes katsatusvaruste!
- dsfsfsf
On varmaan hyvä iroittaa koko lokari ja massata myös sisäpuolelta ja tarkistaa kunto...tietysti jos ei le tarkoitus kauaa samalla autolla autoilla, niin eipä sillä silloin väljä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491424- 1141383
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198929Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.327875Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä231819- 58723
Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht233687Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175671Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88630Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21601