Olen käynyt netissä nostelemassa Marita Liulian kortteja silloin tällöin. Kuvat ovat minun mielestäni ihanan ajatuksia ja mielikuvia herättävät. Olen jo kauan pohtinut, että ostaisin tarot-kortit, mutten oikein osaa sanoa että mitkä. Tähän asti olen katsellut näkymiä ihan vaan pelikorteilla. Onko kellään kokemusta noista korteista?
Liulian kortit
5
1628
Vastaukset
- anathema
minulta löytyy kyseinen korttipakka, se miellyttää minua monin tavoin,kuvat ovat visuualisesti hienot ja hyvin tehty. Tunnen että ne ovat minulle sopivat,mikä on minusta tärkeää.
- QueerAsFolk
Eli minulla on kyseiset liulian kortit... Kuvat ovat mielestäni erityisen hienot siksi, että esim kuppien kutonen ei ole vain kuusi kuppia rivissä, vaan ihan oikea visuaalinben toteutus.
Olen myös havainnut, että kolmea eri tarot-pakkaa kokeilleena juuri liulian kortit tuntuvat aukeavan parhaiten. Joillekkin tutuille povannut, ja saanut hyvää palautetta...- Onko jollain?
Kuulostaa kyllä tosi kivalta...kait se on tässäkin asiassa pakko uskoa siihen intuitioon ja hankittava se pakka mikä kiehtoo ja kiinnostaa.
Onko niissä hyvät ohjeet mukana? Vai tuleeko pakan mukana aina se Liulian kirja? Onko jollain? kirjoitti:
Kuulostaa kyllä tosi kivalta...kait se on tässäkin asiassa pakko uskoa siihen intuitioon ja hankittava se pakka mikä kiehtoo ja kiinnostaa.
Onko niissä hyvät ohjeet mukana? Vai tuleeko pakan mukana aina se Liulian kirja?korttien mukana tulee pieni kirjanen,jossa korttien selityksiä ja pientä tietoa,saat myös henkilökohtaisen koodin jolla saat mahdollisuuden rekisteröityä liulian netti sivuille.Siellä käytössä on erilaisia palveluita sitten. Mutta tosiaan huono mennä tällaisissa asioissa neuvomaan.Hanki sellaiset jotka tuntuvat sinulle sopivilta,niin minäkin olen tehnyt:)
- Mammu
anamenta kirjoitti:
korttien mukana tulee pieni kirjanen,jossa korttien selityksiä ja pientä tietoa,saat myös henkilökohtaisen koodin jolla saat mahdollisuuden rekisteröityä liulian netti sivuille.Siellä käytössä on erilaisia palveluita sitten. Mutta tosiaan huono mennä tällaisissa asioissa neuvomaan.Hanki sellaiset jotka tuntuvat sinulle sopivilta,niin minäkin olen tehnyt:)
Minulla on WR-kortit, hankittu vuosia vuosia sitten. Niitten mukana ei tullut mitään kirjaa vaan jouduin ostamaan erikseen Tarot-kirjan. Minä olin siihen kirjaan pettynyt, kun suurinpiirtein, joka kortin tulkinta oli aikalailla samalainen..henkistä kasvua ja kuuntele itseäsi..jne. Siinä innostus meni! Ei kunnollisia vastauksia oikein mihinkään. Yhdestä kirjasta löysin sitten vähän paremmin osviittaa antavat tulkinnat, mutta ne on vähän sellaiset 'litanniamaiset'.
Joten nyt kysyisin, josko joku osaisi neuvoa hyvän kirjan tai vaikka täältä netistä saatavan tulkintakirjan. Suomenkielisen tietysti. Olisiko joku nettikauppa esim hyvä, josta voisi vaikka tilata? (tms.) Kortit on alkaneet jotenkin uudelleen kiehtoa ja ajattelin, että voisin opetella uudelleen niitä, joten siksi kyselen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️861809Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1361260YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621090- 62956
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan77897Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli84838Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029826Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47817- 57810
Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.124799