tontti

mistä löytyis tontti tai vanha talo itä-uudeltamaalta ?
2737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvällä tuurilla saat vielä kairasrinteen alueelta tontin.Melkein järvinäkymä,ja nättejä tontteja muutenkin.
Olisko ollu 1-2 vapaana.
Porvoolainen kiinteistövälittäjä ahlgren niitä markkinoi ja tietysti askola.fi
Eikä tuu uraanikaivosta

Äänestä

..Liljendalista.
Hyvällä paikalla, hyvinvoiva pieni kunta.
Kunta kalastelee asukkaita edullisilla ok-tonteilla, kannattaa katsoa tonttipörssistä tai soittaa kuntaan, kaikkia tontteja ei ole netissä. Tontit isoja, kunnallistekniikalla ja hienolla paikalla, hintaa 3,5e/m2
Helsinkiin päräyttää kolmessa vartissa, matka taittuu mukavasti moottoritietä (muutama km Liljendalin päässä leveäkaistatietä kylätietä).

Riippuu niin siitäkin, millä kriteereillä sitä tölliä tai tonttia hakee.. väitän että esim Helsingissä työssäkäyvälle tuo em. on mukavampi vaihtoehto ajella kuin että lähtisi joka aamu Askolasta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian suuri city kirjoitti:

mistä löytyis tontti tai vanha talo itä-uudeltamaalta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu