joku kauppa ryöstetty iltalehden tai sanomien etusivulla?
mikä kauppa ryöstetty?
iltalehti tai iltasanomat
111578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Otsikossa löytyy...
mitä muuta siinä luki?
kaikki lehet yllätys yllätys on ostettu =/
eikös se oo jo vanha juttu. tapahtunut jo kuukausia sitten mutta nyt juttu on ollut käräjillä niin sen takia nousi myös iltalehden lööppiin. vaasalle hyvää mainosta:)
myyjä päästi pari kaveriaan kauppaan, jonnekin piilopaikkaan. ja kun kauppa meni kiinni nämä kaverukset alkoivat pistää töpinäksi.
Vasemmistoliitto ryösti sivan noin niikuin aatten puolesta moisio etunenässä liito_oravat heti perässä saa nähdä miten oikeus murha laitos toimii.Joutuuko kuritushuoneeseen joku työtön niinkuin tavallista vai päästäänkö helpopommalla ettei saadakuin ehdolista muutama vuosi,joka on meille tavallisille taapertajille herran armo kun nämä suurimmat yhteiskunnan elätit ja lakien kiertäjät sekä rosvopäälliköt leikkivät muiden kustannuksella ja saavat pahaa aikaan omalla koulutuksellaan josssa ei ole mitään järkeä ei häpyä mutta eivät osaa edes hävetä näillä oikeus murhillaan joista eivät tiedä tuon taivaallista ps.kaikki on työttömien vika varinkin yksinholtajien ymm, puolustuskyvyttömien.
on alettu ryöstää iltapäivälehtien etusivulla? Minä luulin, että ryöstö tapahtuu kaupassa.
keksitkö napero ihan itse vai oliko äiskä auttamassa?
Päinvastoin. Suututtaa, kun ihmiset eivät osaa suomen kieltä eivätkä huolehdi lauseidensa viittaussuhteista ;(.
ku jengi ryöstää kauppoja...
ei osaa suomen kieltä. Jos ois keskitytty esim. pilkkusääntöihin, ei olisi ollut aikaa ryöstellä kauppoja. Olisi ollut muuta ajattelemista.
Ryöstäjät olivat suomalaisia.
he ryöstivät sitä kauppaa suomenkielisen iltapäivälehden kannessa.