saahan

hunajaa raskauden aikana? tiedän, että pikkulapsille sitä ei saa antaa. nyt kuitenkin söin mysliä, mihin oli lisätty hunajaa. T:NallePuh
3390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

totta kai saa mutta kohtuus kaikessa :) ennemmin hunajaa kuin sokeria :)

Äänestä

Kyllä hunajaa saa syödä, mulla on nyt oikein sellainen kausi, että olen monta viikkoa juonut päivittäin hunaja-maitoa kun muuten ei ole ruoka maistunut. Makea juoma painaa ruuan mukavasti alas. En tiedä mikä on paljon, itsellä menee ehkä 3 tl päivässä =)

Äänestä

voi saada botuliinimyrkytyksen hunajasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syödä kirjoitti:

hunajaa raskauden aikana? tiedän, että pikkulapsille sitä ei saa antaa. nyt kuitenkin söin mysliä, mihin oli lisätty hunajaa. T:NallePuh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu