JOs teit askarruttaa joku ff7 ni kysykää mult.
esim. läpipeluuvinkkejä tai jotaa muuta, mut ei mahdoton!!!
esim. läpipeluuvinkkejä tai jotaa muuta, mut ei mahdoton!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
noh jos oot nii hyvä tos pelissä nii vastaappa tähän.
kerro mist saa cloudin,aeriksen,barretin,yuffien,tifan,red IIV,cidin,vincentin limit level 4?
Ite tiiän nuo kaikki.
Miksi ihmeessä kysellä tuollaisia jos kerran tiedää vastaukset? Vai onko tuo sitä paljon puhuttua virtuaalipeeniksenvenyttämistä tyyliin "et varmana tiedä yhtä paljon ku mää"? 8)
no siks koska haluun testata muiden tietoja..
haluun tietään tiedänkö enemmän kuin muut.
kylhä se kuulostaa vähä hölmöltäkin.
omnislashin saa ostamal sen battle squares 32000gp. catasrophen saa ku on pusäyttä junan törmäämäst corelii talosta naiselt. cosmo memoryn saa ku voittaa sen pääkin sielt kassakaapist mist saa odin materian. highwindin saa uponneest lentokoneest. chaosin saa ku on kerran puhun lucresialle ja sit menee sinne myöhemmin siel on se ja vincentin paras ase. All creationin saa ku hoitaa sen torni jutun mist saa myös levithan materian. Aeriksen parhaan limitin nimee en muista mut sen saa ku vie sille yhelle äijälle mythrilin ja avaa laatikon sielt ylhäält.
Final Heavenin saa ku soittaa sit pianoo sen koton oikein.
Pääsinkö läpi?
toi aeriksen limitti siinä pitää käydä siel luolas mis nukkuu se yks äijä...en iha tarkalleen muista.
..mis se luola on mut pit olla kaks viimist lukuu samat ni se antaa mythrilin.
Tässä onkin pari kiperää kysymystä:
1. Mikä oli ensimmäisen Final Fantasyn loppupomo?
2. Minkä nimisiä olivat osan IV elemettipohjaiset pahikset? Tämä ei tarkoita päähenkilöitä, vaan pomohirviöitä.
3. Kyseisessä pelissä ryhmä vaihtoi jäsentä koko tarinan ajan. Millainen oli loppuryhmä ja kuinka monta jäsentä siinä oli?
4. Pelissä Final Fantasy V oli erikoinen pomo, joka täytyi voittaa saadakseen Mime-työn. Mikä oli pomon nimi?
5. Mitkä kaikki Summon-hyökkäykset ovat olleet mukana jokaisessa pelissä Final Fantasy IV:stä alkaen?
6. Mikä oli Sephirothin tunnusmerkki, joka ei muuttunut kertaakaan ja oli myös loppupomossa?
7. Pelissä Final Fantasy VIII oli tummaihoisesta korstosta ja harmaatukkaisesta, silmälappua pitävästä naisesta muodostunut pari. Jäsenet olivat nimeltään?
8. Pelissä Final Fantasy IX oli kaksi maailmaa, joiden konflikti oli tärkeä osa tarinaa. Nämä maailmat olivat?
9. Missä roolissa Cid on pelissä Final Fantasy IX?
10. Minkä nimisiä olivat paikat, missä lopputaistelu käydään jokaisessa Final Fantasyssa? Osat II ja III jätetään huomioimatta.
Joka ei tiedä noihin vastauksia, ei ole mikään tietäjä.
Pahoja Koska en ole pelannu 1, 2, 3, 4, 5 ja 6 kovin pitkälle osaan vastata vain noihin 7,8 ja 9 kyssäreihi.
6.musiikki
7.Fujin ja Rajin
9.Cid oli joku pressa jonka Hilda oli muuttan oglopiks
En oo varma näist
vissiin melko hauska täällä lesottaa että mä tiiän kaiken final fantasyistä vaikka et oo ikinä etes pelannu kaikkia....haahaaa...vitun luuseri....
Jonttu14v. ei tainnut olla niitä tapauksia jotka hehkuttivat tietävänsä kaiken? Ainakin mitä minä luin tuosta aloitusviestistä, niin selvästi poika ilmoitti, että hän tietää jokseenkin paljon FFVII:stä, eikä siitäkään mitään kaamean vaikeita. Hauskaa sinänsä tuollainen reaktio toisen ihmisen rehellisyyteen 8)
Mitä sit vaikka lesottaakin.Iha hyvinhä tuo tuntuu tietävän ja sit ku se on pelannut kaikki muut final fantasyt läpi nii se tietää varmaan paljon enemmän ku tuo haukkujakin.
1)olikohan se eka vai vika mut veikkaan et se on garland.
2)en tiiä
3)ff6
4)varmaan gilgamesh
5)shiva ja ifrit
6)tunnus merkki?sen miekka luulisin siis se punainen musiikki.
7)raijin ja fujin.
8)Gaia ja terra
9)heinäsirkan ja sammakon eli.limblumin kuninkaan rooli.
10)en oo pelannut ku ff7, 8, 9:ä.ja vähä ff10:ä en oo viel pelannut vaa sitä loppuun.
ff7 on se northern carven mut se paikka mis ne tappelee on nimeltään?????
ff8 päätyy ultimecias castleen.
ja 9 päättyy sinne jonnekkiin zero worldiin