mieheen ja kysyä, että tulisiko meillä koskaan olemaan tulevaisuutta. Arvaan jo vastauksen, enkä halua kuulla sitä. En siis aio soittaa ja kysyä. Tämäkin epätietoisuus on parempi olotila kuin se, että kuulee ettei kelpaa sille ainoalle ihmiselle, joka minua kiinnostaisi.
Joku aina laittaa, että ihastumisia ja rakastumisia tulee aina uusia. Mutta epäilen sitä omalla kohdallani. En pidä ihmisistä helposti, mutta kun jostakin pidän niin se sitten kestää.
Joku aina laittaa, että ihastumisia ja rakastumisia tulee aina uusia. Mutta epäilen sitä omalla kohdallani. En pidä ihmisistä helposti, mutta kun jostakin pidän niin se sitten kestää.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja kysy ihmeessä.ei kannata ruveta arvailemaan!itse odottelen eräältä naiselta yhteyden ottoa,mut eipä taida tulla!
häneen yhteyttä? Vai onko sinulla samanlaisia pelkoja kuin minulla? Pakko kai se joskus on ottaa yhteyttä jos ei tää mee ikinä pois..
enään,eiköhän ole hänen vuoro ottaa yhteyttä!olen pari kertaa ottanutkin,jäi vaan sellanen tunne et vaikka jos kuitenkin hän haluais tavata vielä!!
ole pitänyt suhun yhteyttä ollenkaan? Vaikeita tilanteita. Tai sitten molemmat oottaa puhelimen luona, josko toinen rohkastuisi.
voi jestas,miksi et sitten avaa suutasi,kerro oikeasti,miltä sinusta oikeasti tuntuu..ehkä nainen on niin paljon pettymyksiäkin kohdannut,ettei ihan pienistä vihjeistä huomaa,kiinnostustasi.Voit soittaa,tekstata..yksi neuvon tapainen,kerro,miltä sydämmestäsi tuntuu.
juttu, tosin minä otin lopulta yhteyttä. 2 vuotta kärvistelin ihastuksessani ja epätietoisuudessa ja sitten laitoin tekstiviestin..
Tuli kohteliaat pakit. Kerran se kirpaisi mutta nyt olen sitämieltä että oli tosi hyvä et uskalsin kysyä. Kyllä epätietoisuus on pahempaa ja toipuminen ihastuksesta kestää 10 kertaa kauemmin. Kysy sinäkin niin tiedät, voi käydä myös hyvinkin :D
kyyninen ihmisten suhteen, etten kyllä kovin helposti päästä ketään lähelleni kuin vain ihmisen johon olen joko niin ihastunut tai kiintynyt tai jota kohtaan muuten tunnen jotain yhteenkuuluvuutta.
Sen vuoksi ei ystäviäkään ole niin kovin montaa kertynyt, kun jos ei ole sitä luottamusta niin ei ole. Ja nainen olen myös.
hämmästyis et mikähän tää mahtaa olla jos joku yhtäkkiä soittais ja kysyis et onko meillä tulevcaisuutta :D
hei vähän pelisilmää ja suunnittelua enemmän, muista et olet sekaisin ihastuksesta, joten sun tarvii tietoisesti käyttäytyä niin kuin fiksu ja filmaattinen ihminen toimii :D