valkoinen katto

Maalasin vanhan lakatun paneelikaton tikkurilan "Paneelikatto valkoinen" kahteen kertaan. Katto jäi aika kirjavaksi siksi ajattelin laittaa MDF paneelit suoraan vanhan paneelikaton päälle. Onnistuuko kyseinen homma vai pitääkö vanhat paneelit repiä pois ja koolata katto uudelleen?
11325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos parin sentin menetys huonekorkeudesta ei haittaa, niin vanhojen päälle vaan. Tai siis enkin ohuet rimat alle ja paneelit niihin kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pirre kirjoitti:

Maalasin vanhan lakatun paneelikaton tikkurilan "Paneelikatto valkoinen" kahteen kertaan. Katto jäi aika kirjavaksi siksi ajattelin laittaa MDF paneelit suoraan vanhan paneelikaton päälle. Onnistuuko kyseinen homma vai pitääkö vanhat paneelit repiä pois ja koolata katto uudelleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu