Omaan matkaan Kanarialle on aikaa kuusiviikkoa ja tänää innostuin lukemaan näitä viestejä. Kyllä on joiltakin jäänyt jotain saamatta kun pitää olla inhottava. Toiset haukkuu Kanariaa ja ylistää Kaukomaita.... Tulee mieleen urheilukilpailut, missä koitetaan lynkata toisten kokemukset ja voittaa jotain??, tai yhdellä kokemuksella tiedetään paikoista kaikki! Monista teksteistä huomaa ettei paikoista ole laajenpaa kokemusta kuin esim. ranta ja kaljabaari. Olisi hienoa jos jokainen "kärkäs" katsoisi peiliin ja miettisi hetken miksi lomille yleensä mennään? Me kaikki pidetään erillaisista paikoista ja säätiloille ei voida mitää. KAIKILLE OIKEASTI MATKAAVILLE HYVÄÄ JA RENTOUTTAVAA LOMAA
Onko loma = KILPAILU???
Jusu
3485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joo, jostain syystä täällä käydään asiatonta skabaa siitä, mikä on oikea lomakohde. Jokainen valitsee itselleen parhaimmalta tuntuvan omista lähtökohdistaan, eikä sitä kenenkään pitäisi irvailla. Erinomaista lomaa Kanarialle!!!
Säälittävää, kun monet eivät osaa neutraalisti vaihtaa mielipiteitä. Me olemme reissanneet aika paljon niin lähellä kuin kaukomaillakin ja viimeksi olimme Kanarialla. Jotkut kummastelivat, miksi Kanarialle, kun on muutakin nähnyt, mutta reissuilla on usein tietyt raamit, esim. nyt emme halunneet pitkää lentoa ja aikaa oli vain viikko. Lisäksi olemme aina tykänneet Inglesistä. Miksi emme siis menisi sinne? Matka on matkantekijää varten - ei arvostelijoita! Hyvää lomaa!
kuvittelin,että näiltä matkailusivuilta saisin hyödyllistä tietoa eri matkakohteista,mutta minut haukuttiin tyhmäksi kun ajattelenkaan kanarianmatkaa!
Teille,jotka jaksatte vastata asiallisesti kysymyksiin,niihin tyhmiinkin,oikein paljon kiitoksia ja hyviä matkasuunnitelmia.
Itse olen lähdössä Puerto de la Cruziin maaliskuun lopulla.