Miten homeen saa pois veneen muovikatosta tai verhoilusta. KÄykö tolu?
Homeen poisto
8
7056
Vastaukset
- Bent
Kloriinilla voi kokeilla, mutta luultavasti ainut keino päästä homeesta lopullisesti eroon on, että tilaa homeen poistofirma paikalle. Juttu firmasta oli Venelehdessä, muistaakseni parivuotta sitten.
- tätä
http://www.lekemyynti.fi/Starbrite/Mildew Stain Remover.html
- Känkkä
Kiitos
- tuo
hypokloriitti on oiva aine, Starbrite-sarjassa on myös suihke, joka on kätevä, joskin sillä on "veneilijän hinta". Olen käyttänyt em. tuotetta mutta myös huomattavasti edullisempaa Pirkka-valmistetta, jossa on pesuaine mukana. Viime vuosina ei ole ollut tarvetta, olen pyyhkinyt syksyisin kaikki pinnat Tolulla ja tuuletus on ollut kunnossa.
- rautakaupasta
http://www.detox.fi/tuotteet_bor.htm
Boracol on toinen. Ei mitään kevyttä kamaa vaikka saa ihan tavallisen rautakaupan maaliosastolta. Jos satut olemaan raskaana tms. jätä homma jollekin toiselle.Boracol on erinomainen aine mutta suojaudu!
Dinatriumoktaboraattitetrahydraatti, didekyylimetyyliammoniumkloridi ja monoetyleeniglykoli ovat kaikki ikävän myrkyllisiä aineita!
- bugmaster
Hometta syöviä toukkia tms.
- kloriitti
Alepasta muistaakseni noin euron, ja hyvin toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954