^^TOssa kysymykseni vastailkaa jos tiedätte
Missä Helsingin/EspoonLukiossa on eniten ulkomaalaisia
LittleChiquita
3277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jossai Keski-Espoolaises varmaan. :D Siel, mis on eniten maahanmuuttajia, eli Lepuskissaki luulis olevan aika paljon. Miks kyselet?
En tiedä mutta varmaankin menee sinne ampumaan maahanmuuttajia.
Lähinnä jos kyselee sen takii, et on ite maahanmuuttaja ja haluu muiden kaa samaan kouluun nii se on musta aika typerää. Oon ite paluumuuttaja ja mun vanhemmat laitto mut heti alusta asti 7km päässä olevaan kouluun, jotta tutustuisin heti suomalaisiin ja oppisin niiden kulttuuria. Enkä kadu yhtään, vaan oon ylpee, et osaan olla maassa maan tavalla.
Ihmettelen just, ku jotkut maahanmuuttajat muuttaa Suomeen ja hengailee vaan omanmaalasten kaa. Siinä sitten oppii hyvin uuden kotimaan kulttuurin ja tavat! >:/ Mielestäni kaikkien pitäis sitten omaksuu uus koti (tietty unohtamatta vanhaakaan mut) ja alkaa tehä parhaansa oppiakseen uutta kulttuurii, eikä laiskasti vaan hengailla "tutussa&turvallisessa".