Paljonks ruoho maksaa?

Paljonko ruoho maksaa Tukholmassa? Jos ei o tietoa niin sanokaa mitä se Suomessa maksaa. Siis keskimäärin.
Kiitos asiallisista vastauksista.
84921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Omasta kaapista alle euron gramma siis kukinto, heinä ei montaa senttiä maksa.

Kadulla n. 10€/g kukka ja heinä sen pari euroa/g.

grammasta kukkaa polttaa keskivertotallaaja viitisen kertaa.

Äänestä
  • Ja ruohogemmistäkin polttelee pari kertaa.

    Muutenkin on suositeltavampaa kokeilla ruoholla kuin kukinnolla.

    Tämä siksi, että Suomalaiset osaavat kasvattaa maailmanluokan kukintoa. Tällaista kun kokematon pääsee kokeilemaan, niin siinä voi mennä kuuppa liiankin sekaisin, jolloin eikä sen jälkeen ole kivaa kellään.

    Äänestä

  • ruohosta kirjoitti:

    Ja ruohogemmistäkin polttelee pari kertaa.

    Muutenkin on suositeltavampaa kokeilla ruoholla kuin kukinnolla.

    Tämä siksi, että Suomalaiset osaavat kasvattaa maailmanluokan kukintoa. Tällaista kun kokematon pääsee kokeilemaan, niin siinä voi mennä kuuppa liiankin sekaisin, jolloin eikä sen jälkeen ole kivaa kellään.

    ei siinä mitään vaikka budi terveellistä onkin, niin parhaimmillaan se on kuitenkin ihan kunnon huume, voi pistää maailman pyörimään sun ympärillä - metka tunne. noihin hintoihin vielä, kyllä sitä pyydetään 15 egeäkin, tai jopa enemmän jossain päin Suomea, mutta max 10 maksaisin jos kadulta ostaisin.

    Äänestä

Nöyrimmät kiitokseni asiallisista vastauksistanne! Toivon teille kaikkea hyvää, ja itselleni toivon että saisin pian jostain ruohoa.

Äänestä
  • maasta kesällä ja miksei talvellakin. Kaivat lumet pois ja otat alta ruohoa. Jos taas tarkotit hamppua, kannattaa se kasvattaa itse. Siemenet & Lisätietoa:
    www.hamppu.net

    Äänestä

  • saat helposti kirjoitti:

    maasta kesällä ja miksei talvellakin. Kaivat lumet pois ja otat alta ruohoa. Jos taas tarkotit hamppua, kannattaa se kasvattaa itse. Siemenet & Lisätietoa:
    www.hamppu.net

    AAH HAMPPU ON BEBAST!!!!!

    Äänestä

  • HAMPPULI kirjoitti:

    AAH HAMPPU ON BEBAST!!!!!

    Sun mielestä hamppu voi olla bebasta...

    Mun mielestä hamppu on lahja Jumalalta niinkuin muutkin maailman "hedelmää" kantavat kasvit on annettu ihmisen kaitsettaviksi.

    On hyvin sääli, etteivät ihmiset kykene nykyään tekemään eroa teollisuus- ja päihdehampun välille.

    Teollisuushampun viljely kun olisi yksi erinomaisia tapoja sitoa ilman hiilidioksidia sekä toisaalta luonnonmukaisesti puhdistaa teollisuuden saastuttamia maa-alueita.

    Tähän ei kuitenkaan olla menty, sillä englannin kielessä korvattiin termit, teollisuushamppu "hemp" sekä lääkehamppu "cannabis", meksikolaisella tappajaruoho "marijuana" -sanalla, ja siis rinnastettiin teollisuuden ja lääketeollisuuden käyttämät raaka-aineet yhdeksi ja samaksi tappajaruohoksi. Samanlainen ajattelutyyli on Suomenkin poliitikoilla. Ihmisten päitä on tarkoituksenmukaisesti sekoitettu jotta asiasta tulisi mahdollisimman abstrakti. Siksi voidaan sanoa, että kyseessä on toimiva salaliitto, joka vasta nyt alkaa pettää -Internetin vaikutuksesta.

    Siksi poliitikotkin voisivat osoittaa kannattavansa hampunviljelyä ilmastomuutoksen torjunnan osana.

    Vaikka tämä johtaisikin siihen, että hamppua viljeltäisiin jokapuolella, ja hamppu tulisi jälleen kaikille kansalaisille tutuksi, eikä hampunpolttelijaa enää välttämättä pidettäisi kiiluvasilmäisenä petona, olisi tämä pieni hinta maksettavaksi ilmastomuutoksen torjumiseksi.

    Kyllä känniääliöille keksitään joku muu sylykuppi kannabiksen polttelijoiden sijaan, jonka avulla känniääliöt pystyvät luulemaan jonkun väestönryhmän olevan heitä enemmän pohjalla.

    Äänestä

20e raatdilta pirkanmaalla kukkaa siis, ruoho ehkä 3e

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön21v kirjoitti:

Paljonko ruoho maksaa Tukholmassa? Jos ei o tietoa niin sanokaa mitä se Suomessa maksaa. Siis keskimäärin.
Kiitos asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu