Saan halvalla ruotsista frendiltä turbon minkä se on aikanaan ostanut viriprojektia varten, mutta ei ikinä edes pultannu kiinni. Turbo on kuitenkin ostettu vuonna 98 ja mietin että onko tässä jotain ongelmaa, onko siellä jotain mikä voi iän ja käyttämättömyyden takia hajota tai mennä piloille?
Voiko huoleti asentaa?
Uuden ahtimen hinta kun olisi ollut 1200 euroa, tämä maksoi kolmanneksen..
7v vanha turbo, mitä huomioitavaa
tapsa_tt
3
1945
Vastaukset
- ahdinta peliin
Tuskin siellä mikään ajan kanssa vaurioituu kun on ollut käyttämättä. On siellä suoja aineet sisällä mitkä estää kiinnijuuttumisen jne. pulttaa kiinni ja nauti menosta
- varaosamatti
Onhan siinä varastorasvat.
- tapsa_tt
Näin sen itsekin ajattelin. Vaikka ahdinsiipi lujaa pyöriikin, ei pitäisi olla mitään suurempaa merkitystä kun ei koskaan ole pyöritelty ja varastooitu on hyvin.
Tarviikos ne varastorasvat sieltä poistella ennen käyttöönottoa, vierasta hommaa itselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729733Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1409337Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056769Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1985178- 1734919
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1443734- 1702571
- 762539
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642403- 582232