Jos haluatte

jotain niin olisi parempi lopettaa ne selittelyt.
4440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tässä vähän ihmetyttää että miks v*****a kaikkien pitää vainota kyseisiä henkilöitä? Hyvä kun Ollista kuuli mitään ennenkuin alkoi Tanjan kanss seukata, mut nyt on koko ajan melkein lööpeissä sun muissa. Ja tietty aiheena muut kuin leffa-jutut.

No ok, Tanja oli ennen Miss Suomi ja nykyään kulttuuriministeri. SO WHAT! Tanjan avulla Ollikin saa kuuluisuutta. Mut ketä kiinnostaa jos heillä sattuu jokin moka. Ihminen on erehtyväinen oli hän sitten tavallinen tuntematon työntekijä, elokuva-ohjaaja tai kulttuuriministeri. Jokaisella ihmisellä on kuitenkin oikeus erehtyä tittelistä huolimatta.

Ja mitähän ne muut ministerit sun muut hörhöt ovat saaneet aikaan...ei v***u mitään yli-ihmeellistä ja vaikuttavaa, jokaisella on omat hommat ja uskoisin että Tanjakin tekee hommansa niin hyvin kuin osaa. Sympatiat ovat ainakin enemmän Tanjan puolella kuin muiden.

Ajatelkaa nyt ihmeessä itekkin, Suomen kansalaiset, iltiksien ja seiskan toimittajat. Mitäs jos teille sattuis samanlaisia mokia, haluaisitteko naamanne lööppeihin tuollaisen takia:)? Tyyliin iltiksen toimittaja teki sitä sun tätä...:).

Äänestä
  • näkyy sattuvan Olli Saarelalle vähän liian usein. Bensavarkaudet sun muut, pitäisi ihmisen itse älytä mikä on oikein. Tottakai lehdissä kirjoitetaan, jos ministerin puoliso varastaa. Muualla olisi ministerin pesti jo menetetty, ottaen huomioon vielä rattijuopumustuomiot. Vaan eipä Suomessa, täällä suvaitaan kaikki valtaapitäville. Tavallinen kansalainen kyllä joutuu maksamaan teoistaan kovan kautta.

    Äänestä

  • se Olli-poika onkaan erhtynyt, huh, huh....

    Äänestä

  • sinä varastanut, kärähtänyt ratista tai tehnyt jotain muuta rikollista, kun noin puolustelet????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vielä Tanja ja Olli pelastaa kirjoitti:

jotain niin olisi parempi lopettaa ne selittelyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu