Aloe Vera Geeli, Juoma

Ostin ALOE VERA GEL juomaa. Joten kysyisin, onko kukaan käyttänyt sitä raskauden aikana ja mikä prosentti määrä on päivän saanti annoksena, jos ottaa sitä 30ml per päivä? Tarkoitan siis kun kaikissa tablettipurkeissa on aina vaikka kalkki 100prosenttia (vertailuarvo)... Toivon mukaan joku ymmärsi mitä tarkoitin.. :D
126312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En suosittele imetyksen- enkä raskaudenaikana. Jos kuitenkin aijot lähteä kokeilemaan, niin kannattaa neuvotella ensin lääkärisi kanssa.

Äänestä
  • Synnytyksen jälkeen ei ole vaaraa päinvastoin, mutta neuvottele lääkärisikanssa mitä hän on miltä tuosta raskaudenaikana nauttimisesta.

    Äänestä

  • Luontoihminen kirjoitti:

    Synnytyksen jälkeen ei ole vaaraa päinvastoin, mutta neuvottele lääkärisikanssa mitä hän on miltä tuosta raskaudenaikana nauttimisesta.

    Näytä minulle lääkäri, joka tietäisi yhtään mitään aloe veran vaikutteista...?

    Äänestä

  • OMGaad! kirjoitti:

    Näytä minulle lääkäri, joka tietäisi yhtään mitään aloe veran vaikutteista...?

    http://gammel.bazarforlag.com/fin/forf/miskja.htm hän on kirjoittanut myös kirjan jota voi lainata kirjastosta taikka ostaa omaksi.

    Äänestä

Niin kehoitus olla käyttämättä raskauden aikana koskee tietääkseni sitä asiaa että aloeveran käyttämisen aloittaminen käynistää elimistössä usein voimakkaan puhdistusreaktion joten keskenmenon vaara kasvaa...

Toki tiedän niitäkin jotka on käyttäneet raskausajan mutta käyttäneet jo ennen raskautta.

T:Taru

Äänestä

Mitä se juoma maksaa ja mistä sitä saisi edullisemmin?

Äänestä

Just ostin myyjältäni 100 ml Aloe Vera hammastahnaa jossa 40% Aloe Veraa sekä myös fluoria ja maksoin siitä myyjälle ovh:n 4,90. Hyvä hinta/laatu suhede

Äänestä
  • Käytin aikaisemmin jenkkien verkostomarkkinointi firman, se oli flp hammastahnaa joka oli paljon kalliimpaa, 10 euroa tuubi ja siinä oli vähemmän Aloe Veraa. Tämä LR:n Aloe Veralla aftat häipyi jo viikossa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


niina_fili kirjoitti:

Ostin ALOE VERA GEL juomaa. Joten kysyisin, onko kukaan käyttänyt sitä raskauden aikana ja mikä prosentti määrä on päivän saanti annoksena, jos ottaa sitä 30ml per päivä? Tarkoitan siis kun kaikissa tablettipurkeissa on aina vaikka kalkki 100prosenttia (vertailuarvo)... Toivon mukaan joku ymmärsi mitä tarkoitin.. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu