Spiritismilaudan teko

en löytänyt täältä mitään vastausta kysymykseeni joten kysyn nyt jos joku tietäisi.

elikkäs miten spiritismilaudan voi tehdä? voiko ne jutut kirjottaa paperille vai täytyykö se hankkii jostaki tai jotain?
122592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

vakavilla asioilla voi sattua pahoja vahinkoja

Äänestä
  • ja sen laudan teko

    otat vaan pahvilewyn keskelle pentagrammi,yläpuolelle aakkoset alapuolelle numerot 0-9 vasemmalle puolelle kyllä ja oikeelle ei aamen

    Äänestä

  • ime isääs kirjoitti:

    ja sen laudan teko

    otat vaan pahvilewyn keskelle pentagrammi,yläpuolelle aakkoset alapuolelle numerot 0-9 vasemmalle puolelle kyllä ja oikeelle ei aamen

    edes väärillä ohjeilla. vahinkoja ei aina huomaa riittävän ajoissa

    Äänestä

no jos haluut ne ohjeet laita mulle meiliä niin laitan sieltä kautta kaiken siihe liittyvän.

Äänestä

  • hevityttö93 kirjoitti:

    siis se meili oso on... [email protected]

    Lapsien olisi syytä miettiä ajoissa millä asioilla alkaa leikkimään voi käydä hassusti siinä vaiheessa kun on tullut vahinkoa jota ei pysty enää korjaamaan silloin ei auta itku

    Äänestä

Spiritismi on todella vaarallinen peli. Olen siitä itsekkin kovin kiinnostunut, mutta sillä ei ole leikkimistä. Muista tehdä suolarinki pelaajien ja pelilaudan ympärille. se karkottaa saatanan yms. Ja sano selvällä, kuuluvalla äänellä, ettet halua keskustella pahojen henkien kanssa. Lopuksi pyydä lupa (kauniisti!) pelin lopettamiseen.

Äänestä
  • spiritismi ei ole leikkiä! se on henkiin yhteyden ottamista. se voi olla vaarallista ja jotain olen kuullut että lasia oli pidetty laudalla ja suuttunut henki oli paiskannut lasin ikkunan läpi

    Äänestä

  • Jeesusta! Vielä on päivä ja mahdollista pelastua! Joh. 3:16.

    Jeesus on kaiken Saatanan ja hänen henkimaailmansa yläpuolella!

    Jesus saves - religion kills.

    Äänestä

HEI. me (minä ja kaverini) haluaisimme tietää miten/voiko spiritismi laudan rakentaa? jos voi miten? =)


-.-"

Äänestä

... alkaa leikkimään henkimaailman asioilla, niin suosittelen lukemaan Nicky Cruzin kirjan, Juokse poika juokse. Nicky Cruzin isä oli Puerto Ricon mahtavimipia noitia... ja loppujen lopuksi Nickyn isäkin sai löytää Hänet joka on kaiken yläpuolella!

Suosittelen lukemaan, kirjan löytää ainakin joistakin kirjastoista.

Äänestä

Moi, minä ja kamuni ollaan kokeilemassa peliä, mutta emme saaneet toimimaan sitä. Mikä vikana??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peluri___ kirjoitti:

en löytänyt täältä mitään vastausta kysymykseeni joten kysyn nyt jos joku tietäisi.

elikkäs miten spiritismilaudan voi tehdä? voiko ne jutut kirjottaa paperille vai täytyykö se hankkii jostaki tai jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu