Maailman kovin pilven polttaja oli Bob Marley. Jamaicalainen Reggae muusikko. Hän oli asia kaveri joka oli kaikkea paskaa vastaan ! Bob Marley poltti hamppua aivan vitusti. parhaimmillaan 300-400g päivässä mikä on useita kessupusseja :D :D
Hamppumies, marley !
Bobihan sen !
5602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
piipputupakkatoppa taitaa olla 40g joten oli se bob vitun kova kun veti 10 toppaa päivässä missä välissä se ehti nukkumaan vai eikö huumeessa nukuta lainkaan
Hamppu vei hautaan jo 36-vuotiaana. Syöpä. Varvas vaurioitui jalkapallokentällä, mies ei hoidattanut sitä, kun se ei vaivannut häntä. Kuinka olisikaan, kun oli jatkuvasti pilvessä.
Amputaatio ajoissa olisi pelastanut miehen, mutta eihän kannabistille järkipuhe tehoa. Syöpä siis levitti rauhassa etäpesäkkeitä ja se oli sitten moro.
Kiintoisaa olisi ollut seurata koska kannabis olisi tappanut suoranaisesti Bob-pojan keuhkosyövän, suun- ja nielunalueen syöpien muodossa. Nyt se tappoi herra Marleyn epäsuorasti.
Vähän vielä kun faktojasi tarkastelet lisää, niin ehkä tuosta jotain joskus tulee. Heitä Googleen hakusanoja ja tutki lisää. Saattaa löytyä monia asioita, joita et nyt edes tajua tai et vain halua tajuta, koska ne sotisivat agendaasi vastaan.
bob marley oli rastafari ja sillä oli syöpä joka oli jo paranemaan päin MUTTA jalkapallossa joku astu varpaan päälle nappuloilla mikä aiheutti uusiutumisen ja rastafarien uskonto kieltää amputoimisen ja ganja on niille pyhä aine ja auttaa keskittymään mietiskelyyn... ottaisitte asioista selvää ennen kuin alatte kirjottelemaan mitä sattuu... JAH opastaa
Robert Nesta Marley tai muutamaa kk. ennen kuolemaa liityttyä koptikirkkoon otti nimen Berhane Selassie eli Pyhän Kolminaisuuden valo. Vlaikka tuolla sanotaan että oli tyhmää että bob ei amputoinut varvastaansa koska se ei kuulunut rastafarin uskonnon tapoihin.bobin mukaan "rastat ei amputoi" niin siitä näkee kuinka marley oli uskoutunut siihen omaan uskontoonsa. Minä ainakin kunnioitan Bobia, ei vain sen takia kun se hyväksy niin yleisesti hampun polton vaan sen motiivi!