Hamppumies, marley !

Maailman kovin pilven polttaja oli Bob Marley. Jamaicalainen Reggae muusikko. Hän oli asia kaveri joka oli kaikkea paskaa vastaan ! Bob Marley poltti hamppua aivan vitusti. parhaimmillaan 300-400g päivässä mikä on useita kessupusseja :D :D
5602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

piipputupakkatoppa taitaa olla 40g joten oli se bob vitun kova kun veti 10 toppaa päivässä missä välissä se ehti nukkumaan vai eikö huumeessa nukuta lainkaan

Äänestä

Hamppu vei hautaan jo 36-vuotiaana. Syöpä. Varvas vaurioitui jalkapallokentällä, mies ei hoidattanut sitä, kun se ei vaivannut häntä. Kuinka olisikaan, kun oli jatkuvasti pilvessä.

Amputaatio ajoissa olisi pelastanut miehen, mutta eihän kannabistille järkipuhe tehoa. Syöpä siis levitti rauhassa etäpesäkkeitä ja se oli sitten moro.

Kiintoisaa olisi ollut seurata koska kannabis olisi tappanut suoranaisesti Bob-pojan keuhkosyövän, suun- ja nielunalueen syöpien muodossa. Nyt se tappoi herra Marleyn epäsuorasti.

Äänestä
  • Vähän vielä kun faktojasi tarkastelet lisää, niin ehkä tuosta jotain joskus tulee. Heitä Googleen hakusanoja ja tutki lisää. Saattaa löytyä monia asioita, joita et nyt edes tajua tai et vain halua tajuta, koska ne sotisivat agendaasi vastaan.

    Äänestä

  • bob marley oli rastafari ja sillä oli syöpä joka oli jo paranemaan päin MUTTA jalkapallossa joku astu varpaan päälle nappuloilla mikä aiheutti uusiutumisen ja rastafarien uskonto kieltää amputoimisen ja ganja on niille pyhä aine ja auttaa keskittymään mietiskelyyn... ottaisitte asioista selvää ennen kuin alatte kirjottelemaan mitä sattuu... JAH opastaa

    Äänestä

Robert Nesta Marley tai muutamaa kk. ennen kuolemaa liityttyä koptikirkkoon otti nimen Berhane Selassie eli Pyhän Kolminaisuuden valo. Vlaikka tuolla sanotaan että oli tyhmää että bob ei amputoinut varvastaansa koska se ei kuulunut rastafarin uskonnon tapoihin.bobin mukaan "rastat ei amputoi" niin siitä näkee kuinka marley oli uskoutunut siihen omaan uskontoonsa. Minä ainakin kunnioitan Bobia, ei vain sen takia kun se hyväksy niin yleisesti hampun polton vaan sen motiivi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bobihan sen ! kirjoitti:

Maailman kovin pilven polttaja oli Bob Marley. Jamaicalainen Reggae muusikko. Hän oli asia kaveri joka oli kaikkea paskaa vastaan ! Bob Marley poltti hamppua aivan vitusti. parhaimmillaan 300-400g päivässä mikä on useita kessupusseja :D :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu