moi apua tomb raider the angel of darkness oon kolmos maan alussa missä kiivetään tikkaita kun pääset ylös niin on naru ja hyppään naruun ja meen eteenpäin niin tulee helikopteri kun se tulee ei pääse eteen päin vaan matka päättyy jos pudotan itteni niin kuolen mutta siinä narulla pääsee taakse päin toivottavasti ymmärsitte
moikka apua tombbi AOD
tombraiderpelaaja
3465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muistaakseni se Lara Croft pudottaa ittensä, kun olet perillä siellä narun toisessa päässä. Jatka vaan matkaa vaikka se helikopteri tuleeki. Jos se ei itekseen tiputa niin osaat varmaan ittes tiputtaa. Hittolainen ku siitä on niin kauan ku olen sen läpi pelannu, ettei taho muistaa.Muistaakseni sinne katollehan se nainen oli menossa. Sitten sieltä katolta piti pudottautua jollekki tasanteelle jossa on ovi ja sinne mennä piiloon sitten. Parhaimman avun saat, kun käyt kahtoon tombraiders net:istä apuja. Siellä on kaikkiin tomb raidereihin läpipeluu ohje. Hankalin tomb raider on mulla ollu last revelation ja se on ollut kyllä samalla paras. Oli aika pettymys mulle tuo angel of darkness. Ohjaus pistetty perseelleen kyllä ihan kympillä.
Ja muistaakseni kun siinä narussa roikkuu, niin pitää jotakin nappia painaa (oisko PS2-versiossa kolmio, ehkä?) että Lara nostaa jalat siihen narun ympärille. Kun se joku hökötys siinä estää menemästä normaalisti. Siitä eteenpäin voitkin sitten koittaa ihan itse. Ei pitäisi olla kovin vaikea kohta muistaakseni.
PC:llä paina ryömintä näppäintä eli numeronäppäimistön ykköstä, niin pääset köyttä pitkin eteenpäin ja toiselle katolle. Pleikkarissa en tiedä, katso mikä on siinä ryömintä näppäin jos pelaat sillä.