... ympäristöministeriön-/keskuksien porukalla, samoin kuin museoviraston väellä!
Nyt taas asia tulee esille:
Iltalehti Saku Koivun huvila/talohankkeesta:
"Poikkeuslupahakemuksessa vedotaan siihen, että rakennus on painunut, perustukset ovat pettäneet ja lattiat ovat kallistuneet noin 30 senttimetriä. Lisäksi sisätilat ovat matalia, 210-220 senttimetriä.
Ympäristökeskuksen mukaan rakennuksen nykykunto ei ole huvilan huomattavaan ikään nähden erityinen syy poikkeusluvan myöntämiseen.
Em ministeriöön ja virastoihin ovat pesiytyneet
ent. TAISTOLAISET änkyrät.
Rahnakäyttö hallinnassa, edellyttäen tietysti, kun on muiden rahosta kysymys!
Yleenä suulas Päällikkö Kärkikin meni hiljaiseksi, kun suunnittelukokouksessa herran pitkän ohjeistuksen, luennon ja luetteloinnin jälkeen isännöitsijä kysyi: (museovirastolta)
Jaaha, kukas tämän kaiken maksaa?"
Uusi tyyppi museovirastossa leukaili Pihlajamäen korjausrakentamisen yhteydessä alum. ikkunoista: "Korjauskelvottomat"
(jos ikkunat kestävät 100 vuotta, ne saakin olla korjauskelvottomat.)
Jalat tukevasti ilmassa
5
1541
Vastaukset
- Rullatehti
Menepä kirjastoon ja katso kirjasta, mitä arkkitehtuuri on.
Iltalehti ei tietenkään ole aivan johtava arkkitehtuurijulkaisu, mutta ihmettelisin, jos edes se kirjoittaisi SUURAAKKOSIN jonkun sanan. Jotta onkohan kyseessä mikään ARTIKKELI vai olisiko tämä MIELIPIDE?
Miksi muuten Saku Koivun huvila/talohanke kiinnostaisi meitä? Mitä TAISTOLAISILLA on asian kanssa tekemistä? Ovatko he SOSIALISOIMASSA Saku Koivun TALOA JA TAKAPIHAA vai muuten vain "Tietäjätekijän" sängyn alla pelottelemassa?- SOCIAL club
Raskauttava seikka Tikustatekijän kohdalla on AMEÉRIKAN lipun näköiskuva nimimerkin jälkeen. Ehkä hän on kiinnostunut laajemminkin ILTALEHDEN edustamasta kulttuuritarjonnasta, ja ehkä hän on myöskin kiinnostunut köyhistä jääkiekkoilijapoloisista, joita julmat museoviraston KOMMUNISTIT vainoavat täällä SOSIALISTISESSA Suomessa.
- Rullatehti
Tämä Saku Koivu näkyy olevan jokin urheilija tai sen sellainen. Jääkiekko lienee jokin urheilulaji?
Ellei ole käynyt niin, että huoneet ovat madaltuneet ja lattiat painuneet kallelleen vuoden 1999 (ostovuosi) jälkeen, voimme vain todeta, että urheilijalla on urheilijan aivot, joilla tällaisia asioita ei tietenkään hoksaa ajoissa.
Heppu taisi pureskella purkkaa kiinteistöä katsellessaan, ehkä jopa käveli samaan aikaan - ei siinä sitten paljoa pysty huomioita tekemään, kun koko aivokapasiteetti on jo käytössä.
Hohhoijaa. No, syy on aivan varmasti TAISTOLAISTEN!- sivusta utelen.
Oletko itse muuten virkamies, vaiko ex-taistolainen? Lämpöjä tuntui nostavan joka tapauksessa TT:n kirjoitus.
- Rullatehti
sivusta utelen. kirjoitti:
Oletko itse muuten virkamies, vaiko ex-taistolainen? Lämpöjä tuntui nostavan joka tapauksessa TT:n kirjoitus.
Asemakaavoja ja suojelupäätöksiä (yms) valmistellaan pitkään ja hartaasti. Niihin pyydetään lausuntoja, pyytämättäkin saa kommentoida, kiinteistönomistajien kanssa keskustellaan jne jnpp.
Sitten tulee joku urheilupelle, joka kuvittelee, että poikkeusluvan saa automaattisesti, kunhan vain heittäytyy selälleen lattialle ja alkaa huutaa.
Sitäpaitsi, alkuperäisessä kirjoituksessa Iltalehdestä siteerattua pätkää ei edes ollut lehdessä. Hra Tietäjätekijä siis valehteli.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748